метизная компания

Сумщина є однією з лідерів серед інших областей щодо перейменування об’єктів топоніміки

Суспільство | 08:16, 8.04.2023
 Поділитися

Поділитися в

Результати роботи і подальші плани в цьому напрямку обговорили на засіданні робочої групи з питань дерусифікації та позбавлення наслідків колоніального минулого під головуванням т.в.о. голови Сумської обласної військової адміністрації Тараса САВЧЕНКА

«Наразі точиться чимало дискусій щодо вчасності перейменування населених пунктів, вулиць, позбавлення від будь-яких нагадувань про радянщину. На моє особисте переконання, це не тільки вчасно, а й необхідно, адже боротьба і перемога України мають бути тотальними у всіх площинах: збройній, культурній, духовній, ідеологічній!», – зазначив посадовець.

Тарас Савченко підкреслив, що за останні сім років в області перейменовано близько 2 тисяч об’єктів топоніміки, з них 60% – за останні 7 місяців (відколи почала працювати обласна робоча група), а за попередні шість років – тільки 40%.

«Вдячний учасникам робочої групи за методичну і мотиваційну підтримку, керівникам районних адміністрацій і громад, які дієво включились в цей процес і проводять роботу комплексно, а не для «галочки», – наголосив він.

За активну участь у проведенні дерусифікації та позбавлення наслідків колоніального минулого Почесною грамотою голови Сумської обласної державної адміністрації відзначили директора Агенції регіонального розвитку Сумської області, кандидата історичних наук Григорія СТАРІКОВА, Роменського міського голову Олега СТОГНІЯ, голову Білопільської громади Юрія ЗАРКА та очільника Кролевецької громади Віктора ЛЕХМАНА.

«Робота з перейменування, як один з елементів нашої боротьби з агресором, триває. Ми маємо багато рідних власних назв, які викорінювались десятиріччями, але і досі живуть у пам’яті людській. А душу українського народу ще жодному окупанту не вдалось перемогти!», – прокоментував Тарас Савченко.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: