метизная компания

Сумщині виділили 7 млн грн на оплату безробітним суспільно корисних робіт

Суспільство | 21:28, 21.10.2022
 Поділитися

Поділитися в

Сумщина стала першим в Україні регіоном, якому виділено понад 7 млн грн на залучення безробітних до суспільно корисних робіт. Про це повідомляє Суспільне.

Галина Обозна та Світлана Кулішова перебувають на обліку у службі зайнятості. Обидві мешкають у селі Токарі й разом працюють на суспільно корисних роботах. Розповідають, за годину фасують близько 300 продуктових пакунків.

“Я отримувала платню в центрі зайнятості 70% від моєї середньої зарплати. А потім мені запропонували суспільно корисні роботи. Чому ж я буду дома сидіти? Я пішла, і щось треба допомогти”, – розповіла безробітна Галина Обозна.

“Працювала бухгалтером, а з 5 липня стою на біржі. В п’ятницю нам зателефонували й запропонували суспільно корисні роботи у сільській раді Токарі”, – розповіла Світлана Кулішова.

За ці роботи тимчасово безробітні працівники отримують мінімальну зарплату – 6700 гривень на місяць. Павло Білоус каже — подібну альтернативу у громаді схвалюють, бо робочих рук не вистачає.

“Ми тут підвозимо продукти, дівчата їх комплектують і наш працівник видає населенню ці продуктові набори. Ми налагодили співпрацю з обласним центром зайнятості й люди, які потрапили у складні життєві обставини, тимчасово знаходяться без роботи, мають можливість бути задіяні у соціально необхідних заходах, які є на нашій території”, – розповів староста Токарівського старостинського округу Павло Білоус.

За словами начальниці відділу Сумського обласного центру зайнятості Алли Придатко, рішення щодо суспільно корисних робіт на Сумщині прийнято по 26 громадам з 29.

Винятки становлять громади, які належать до зони бойових дій.

“За місяць до цих робіт в нас залучено майже 400 осіб. Загалом плануємо залучити понад 500. Роботи оплачуються із коштів фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття”, – розповіла Алла Придатко.

Сумщина — перший в Україні регіон, якому виділено 7,2 мільйона гривень для залучення безробітних до суспільно корисних робіт, зазначила Алла Придатко. Держава платить кожному мінімальну зарплатню — 6700 гривень.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: