метизная компания

Сумська міськрада завищує ставки податку для ТРЦ “Мануфактура”

Суспільство | 22:28, 1.02.2019
 Поділитися

Поділитися в

Прес-служба Сумського тервідділення Антимонопольного комітету повідомляє, що Сумська міськрада у 6 разів завищує ставки податку для “Мануфактури”.

За результатами розгляду заяви ПрАТ «Універмаг «Луцьк» (є власником ТРЦ «Мануфактура» у м. Суми) щодо неправомірних дій Сумської міської ради при встановленні ставок сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, територіальним відділенням було проаналізовано на відповідність вимогам законодавства про захист економічної конкуренції положення рішення від 20.06.2018 №3577-МР «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в м.Суми».

При цьому виявлено, що згідно Рішення №3577-МР суб’єкти господарювання, які є власниками однакового типу нерухомості і здійснюють діяльність на однакових товарних ринках, зокрема, торгівлі продовольчими і непродовольчими товарами, надання послуг, здачі в оренду комерційної нерухомості, повинні сплачувати різний відсоток ставок податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки в залежності від місця власної податкової реєстрації (юридичної адреси). Для нерезидентів, тобто тих з них, що мали місце основної податкової реєстрації (юридичної адреси) поза межами міста Суми, ставки податку були в 6-7 раз більшими ніж для суб’єктів господарювання – резидентів м.Суми, відповідно витрати на свою діяльність у них були більшими, ніж у конкурентів

Закон України «Про захист економічної конкуренції» забороняє органам державної влади і органам місцевого самоврядування, що регулюють відносини у сфері господарювання, приймати акти чи вчиняти дії, що визначають привілейоване становище суб’єктів господарювання тієї чи іншої форми власності або ставлять у привілейоване становище окремі категорії суб’єктів господарювання, чи іншим способом порушувати правила конкуренції.

Крім того, Податковий кодекс України також не передбачає встановлення різних ставок податку в залежності від місця основної податкової реєстрації (юридичної адреси) суб’єкта оподаткування.

“Не зайвим буде нагадати, що питома вага валового регіонального продукту (ВРП) Сумської області за останніми оприлюдненими статистичними даними складає близько 2% від зведеного ВРП по Україні. Тобто 98% ВРП знаходиться поза межами Сумської області. За таких умов інвестиції з інших областей та населених пунктів України швидше за все проігнорують наш обласний центр, що негативно позначиться на розвитку конкурентних відносин на окремих товарних ринках в м. Суми”, – пише прес-служба тервідділення АМК.

За таких обставин територіальне відділення надало Сумській міській раді обов’язкові до розгляду рекомендації щодо припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних дій органу місцевого самоврядування, внаслідок яких окремим групам суб’єктів господарювання створюються дискримінаційні умови діяльності порівняно з конкурентами.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: