метизная компания

Сумська область має запас вакцини проти кору щонайменше на півроку

 Поділитися

Поділитися в

У понеділок, під час апаратної наради, Олена Чумаченко, в.о. відділу охорони здоров’я зазначила, що в лікувальних установах вакцина від кору є в недостатній кількості. У відповідь на заяву чиновниці Центр громадського здоров’я МОЗ спростувало цю інформацію.

Сумська область повністю забезпечена вакцинами КПК, які захищають від трьох інфекційних захворювань — кору, паротиту і краснухи. На 04.04.2019 залишок вакцин КПК в області становив 27 711 доз, повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ.

За інформацією, ситуація з нібито нестачею вакцин у медичних закладах, що виникла в Сумах через відсутність внутрішньої комунікації керівництва міста та області, є неприпустимою, адже це питання національної безпеки країни. Міністерство забезпечило область необхідним запасом доз КПК. Подальше управління запасами, зокрема перерозподіл їх у межах області, здійснюють департаменти охорони здоров’я ОДА. МОЗ закликає департаменти охорони здоров’я посилити відповідне звітування та завчасно подавати запити на перерозподіл вакцин у межах свого регіону.

Середньомісячне використання вакцин КПК у Сумський області до лютого 2019 р. становило близько 2 500 доз. У лютому–березні споживання збільшилося через підвищення захворюваності, щеплення контингенту силових структур та контактних осіб. Використання у березні, за відомостями ДОЗ Сумської області, зросло до 3 500 доз.

У разі істотного зменшення кількості вакцин у якомусь конкретному медичному закладі міста чи області треба оперативно здійснювати перерозподіл у межах області та отримати необхідну кількість доз у закладах, де є достатні залишки. Про перерозподіл у строк, що не перевищує двох робочих днів, департаменти охорони здоров’я ОДА зобов’язані інформувати МОЗ.

Крім того, заклади охорони здоров’я можуть самостійно перерозподіляти вакцини, незалежно від обласних департаментів охорони здоров’я та області, де розташовано заклади, за взаємним погодженням, про що необхідно інформувати МОЗ упродовж одного робочого дня. Така процедура є можливою ще з лютого 2018 р., після внесення відповідних змін до Постанови КМУ № 298 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров’я».

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: