СумБуд
метизная компания

Сумські депутати звернулися до Верховної Ради аби підтримати середній та малий бізнес

 Поділитися

Поділитися в

Депутати міськради звернулися під час сесії до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Виконавчого комітету реформ щодо усунення перешкод для розвитку середнього і малого бізнесу. 

За рішення проголосувало 30 депутатів із 38 присутніх.

Відповідно до рішення, депутати просять забезпечити невідкладне вирішення на державному рівні питань у таких напрямках:

  1. Усунення монопольного становища на ринку електро-, газо-, водопостачання шляхом встановлення чітких та рівних правил приєднання нових споживачів (правила оновлюються, а дискримінація та нереально висока ціна приєднання залишається незмінною). Перегляду непомірно високих тарифів для бізнесу за використання природних енергоносіїв та авансових платежів за ще не використану електроенергію.
  2. Реформувати Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, повністю переглянути Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», який регулює відносини між органами виконавчої влади, операторами ринку харчових продуктів та споживачами харчових продуктів і визначає порядок забезпечення безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, що виробляються, перебувають в обігу, ввозяться (пересилаються) на митну територію України та/або вивозяться (пересилаються) з неї; оскільки нинішні вимоги ґрунтуються на застарілих нормах 1997 року, які майже не можливо виконати, що призводить не до росту якості продуктів, а до зростання проявів корупції при перевірках. Крім того, необхідно виписати правила санітарного законодавства окремо для кожної галузі, що працює у сфері реалізації харчової продукції та видів підприємницької діяльності з урахуванням їх специфіки роботи; систематизувати вимоги стандартів у залежності від сфери застосування, оскільки ряд ДСТУ, ТУ та інших нормативних документів не можливо знайти у відкритому доступі, надати вільний доступ до цих документів. 
  3. Зменшити кількість контролюючих органів за рахунок перерозподілу функцій, скорочення перевіряючих та встановлення мораторію на перевірки, в зв’язку з глибокою кризою, в якій опинився бізнес в посткарантинний період. Ввести відповідальність для працівників контролюючих органів за втрати бізнесу, які понесені в результаті незаконної перевірки, або порушень прав підприємців при проведені перевірок. Зобов’язати контролюючі органи надавати роз’яснення щодо практичного застосування вимог, стандартів. Ввести відповідальність за надання недостовірної та неоднозначної інформації, оскільки маємо практику копіювання стандартів, що приймалися в далекому минулому, не мають можливості бути виконаними, що в свою чергу призводить до зловживань з боку контролюючих органів. Доручити Державній регуляторної службі України провести аудит нормативних актів, що впливають на підприємницьку діяльність.
  4. Знизити податкове навантаження на заробітну плату шляхом зменшення розміру податків до сукупного рівня 20%; об’єднання ЄСВ, ПДФО та відміни тимчасово введеного в 2015 році військового збору.

Внести зміни до законодавства України про працю у частині оновлення та розширення інститутів трудових відносин, зокрема, щодо можливості застосовувати цивільно-правових договорів, тимчасових трудових договорів, договорів стажування.

Відмінити інспекційні відвідування Держпраці та надані цій службі надмірні повноваження у вигляді проведення слідчих дій під час проведення інспекційних відвідувань.

  1. Заборонити Держархбудінспекції проводити планові або позапланові перевірки будівництва до його завершення, якщо даний об’єкт та його проєкт отримали позитивний висновок ДП «Укрдержбудекспертиза» та мають дозвіл на початок робіт. Скасувати відповідальність замовника за порушення будівельних норм і правил під час будівництва, одночасно поклавши її на розробника проєктної документації та підрядника будівництва.
  2. Запровадити державну програму кредитування малого і середнього бізнесу з розміром річних відсотків не більше 4.
  3. При розгляді та вирішенні вищезазначених питань залучати представників органів місцевого самоврядування, об’єднання підприємців та Всеукраїнську асоціацію органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України».

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: