Сумський «Міськводоканал» став одним з ініціаторів обговорення законодавчих змін щодо обліку води
Поділитися в
Копіювати посилання

Вже вдруге Суми стають інформаційним майданчиком для обговорення питань у галузі водопостачання та водовідведення. Цього разу шукали шляхи реалізації та виконання вимог Законів України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», «Про житлово-комунальні послуги. Основи впровадження енергоефективних заходів на підприємствах водопровідно-комунального господарства». Зокрема, обговорювали облік води, адже відповідно до законодавчих новацій та з метою ефективного використання води, кожен споживач має мати прилади обліку. Чи готові до цього надавачі послуг, споживачі та що потрібно, щоб зміни були дійсно ефективними обговорювали учасники форуму з усіх регіонів України.
За останні роки була прийнята низка нормативних правових актів, направлених на поліпшення ситуації в цьому напрямку. Однак для забезпечення реального результату та змін на краще, необхідним є постійний обмін досвідом між технічними спеціалістами галузі та представниками влади.
«На сьогодні законодавчо вже прийняті закони, які будуть регулювати економічні питання відносин водоканалів зі своїми споживачами. Сьогодні будемо оговорювати аспекти, що стосуються впровадження і введення в дію цих законів. Зараз на розгляді Верховної Ради знаходяться проекти законів, що подані Кабінетом Міністрів України й стосуються планування так званих схем оптимізації водопостачання і водовідведення в населених пунктах України. На жаль стан води в Україні сьогодні надзвичайно поганий, особливо поверхневих та ґрунтових вод. Дуже велика частина цього забруднення виникає через зараження води», – зазначила Альона Бабак, заступник голови комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства.
«Вода питання вічне. У нас у минулому році прийнята низка законів, ми розробили нормативно-правову базу під ці закони і сьогодні зібралися і будемо фахово відповідати на запитання від представників водоканалів”, – зазначив Едуард Кругляк, заступник міністра Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
Голова Сумської облдержадміністрації Микола Клочко, повідомив, що до Мінрегіонбуду направили 8 проектів на конкурсний відбір з реалізації у 2018 році заходів загальнодержавної цільової програми «Питна вода України» на 2011-2020 роки. Також, в області планують виконати роботи з будівництва та реконструкції очисних споруд в Охтирці, Дружбі, Великій Писарівці. Загальний кошторис цих заходів складає 3 мільйони гривень.
«Міська влада не стоїть осторонь такого важливого питання, як водопостачання. Ми підтримуємо усі напрямки і напрацювання нашого комунального підприємства», повідомив Володимир Войтенко, виконуючий обов’язки міського голови.
«Мета, яку ми хотіли отримати сьогодні – це об’єднати маленькі водоканали, які на сьогодні не мають можливості звернутись до народних депутатів. Проблем дуже багато, сьогодні це невідповідність тарифу витратам, збільшення тарифів по енергоносіях, проблематика щодо постачання хлору. Що стосується лічильників, були зміни щодо постанови, відтермінували штрафні санкції для наших підприємств ще на 1 рік, але питання нагальне. Сьогодні вирішуємо питання встановлення загальнобудинкових лічильників для юридичних осіб. Фактично у серпні ми це питання закриваємо. За нашими підрахунками потрібно 96 мільйонів гривень для встановлення лічильників – це 2046 будинків багатоповерхових та 430 приватного сектору», – повідомив Анатолій Сагач, директор КП «Міськводоканал».
Також, у рамках заходу відбулася тематична виставка сучасного обладнання та технологій, навчальні семінари для фахівців лабораторних, екологічних та виробничо-технічних служб водоканалів.
Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!