метизная компания

Сумський м’ясокомбінат продали за 46 тисяч

Суспільство | 07:33, 13.04.2019
 Поділитися

Поділитися в

Після 10 років банкрутства ВАТ «Сумський м’ясокомбінат» нарешті продали. При стартовій ціні у 36 мільйонів гривень він пішов «з молотка» за 46 тисяч гривень.

Хто і навіщо купив цілісний майновий комплекс, чому така ціна, що буде із боргами підприємства?

У 2019 році підприємство «Сумський м’ясокомбінат» відзначає свій останній ювілей – 110 років. Фактично припинивши роботу в липні 2010 року, на папері й у стані «ліквідації», комбінат проіснував ще трохи.

Все це – приватні справи приватного підприємства, і нас би вони не цікавили, якби не високий суспільний інтерес і борги містянам.

Загальна сума кредиторських вимог – це гроші, які комбінат винен різним компаніям і установам, – 36 мільйонів гривень. Із них:

  • податковий борг 9 728 938 грн., станом на 01.03.2019;
  • борги по заробітній платі 1 900 000 грн., станом на 01.04.2019.

Уся інша сума – це борги комбінату перед приватними компаніями.

Протягом періоду ліквідації постійно змінюються арбітражні керуючі, які мали би продати активи комбінату (справа Господарського суд Сумської області 12/133-09). І ось у вересні 2018 у справі з’являється останній арбітражний – Олександр Єрмак. Протягом трьох місяців він проводив повторну інвентаризацію майна, і у грудні 2018 виставляє цілісний майновий комплекс на торги. Продається він врешті аж 18 березня. Торги проходили у м. Дніпро, вул. Писаржевського 1А, приміщення конференц-зали № 209 (вхід з вул. О.Гончара). Організатор аукціону: Українська універсальна біржа.

Найвищу ціну 46 372 грн запропонувала компанія «Рітейл-інвест» із Дніпропетровська. Зв’язатися з ними не вдалося.

Договір з переліком майна

Арбітражний керуючий запевнив, що все було законно, мовляв, він усе зробив по відповідній процедурі. І всі кредитори були в курсі справ. «Комитет кредиторов был уведомлен. Все учасники уведомлены. Все необходимые действия, касающиеся меня, были соблюдены. То есть, в рамках закона. Я делал все исключительно в рамках закона», – говорить Олександр Єрмак, арбітражний керуючий.

Тепер ці виручені гроші – 46 тисяч, розподілять між усіма кредиторами в порядку визначеної черги. І в першу чергу мають оплатити вартість послуг роботи арбітражного.

Окрім боргів перед комітетом кредиторів, серед яких більшість – приватні підприємства, як то «Сумигаз», «Обленерго» та інші, у м’ясокомбінату лишились борги по виплаті заробітної плати. Останні два роки роботи підприємства, люди фактично пропрацювали безкоштовно. Без врахування індексації борги по зарплаті становлять 1 900 000 грн, їх мали би виплатити після продажу майна комбінату. Але цих грошей теж немає і вже не буде ніколи.

«Кредитори і, відповідно, містяни, свої кошти не отримають. Тому що на балансі підприємства майна немає, коштів немає, у ліквідатора майна немає. Ну тобто, нема чим задовольняти вимоги кредиторів», — коментує Олександр Чернадчук, юрист.

Лишається без своїх грошей і наше місто. Податковий борг становив 9 728 938 грн. Його також не повернутьале податківці запевнили, що будуть скаржитися на ці торги.

Взагалі-то оцінку правомірності процесу і роботи арбітражного має робити Мін’юст, але там відмовилися коментувати, аргументуючи тим, що зараз нібито рано про щось говорити.

«Нічийна земля»

Окрім купи боргів комбінату, лишається ще одне важливе питання. Це земля. Майже 15 гектарів, огороджених парканом на вулиці Харківській – одній з центральних вулиць міста. У 1997 році місто надало в оренду комбінату землю. На 50 років. Але вже у 2010-му договір розірвали через банкрутство. За цю ділянку місто не отримувало ні копійки протягом останнього десятиріччя.

На місці м’ясокомбінату навіть немає відокремленої земельної ділянки із кадастровим номером. «Сумська міська рада не була зацікавлена у присвоєнні м’ясокомбінату кадастрового номеру, бо це могло призвести до деяких наслідків, оскільки кадастровий номер дає право розпоряджатися цією земельною ділянкою у повній мірі», — говорить Анна Стегній, начальник управління земельних відносин департаменту забезпечення ресурсних платежів СМР.

Частина нерухомості не продана, вона досі у власності одного з кредиторів – банку «Кредит Дніпро». У 2017-му банк отримав дозвіл на розробку землевпорядної документації від Сумської міськради. Але досі документів не зробив і за землю теж нічого не платить.

Чия нерухомість – того і право на землю, так передбачено законодавством. Що ж буде на місці комбінату? Нові житлові багатоповерхівки чи торгівельний центр? Побачимо вже досить скоро.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: