СумБуд
метизная компания

Сумський машинобудівний завод святкує 125-річчя

Події, Суспільство | 14:18, 29.11.2021
 Поділитися

Поділитися в

Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання – Інжиніринг відзначає ювілей – 125 років з дня створення.  Один із шести найбільших науково-промислових комплексів у світі довгі роки є брендом Сумщини та всієї України. Аби привітати велику команду машинобудівників у Палаці культури СМНВО зібралися керівництво підприємства, заводчани, представники влади різних рівнів, партнери та гості з різних куточків країни та світу.

На початку святкування присутні переглянули фільм про роботу і здобутки підприємства, про працівників та їх трудові будні. У кінці фільму присутніх з екрана розпочав вітати гендиректор заводу, завершив своє слово він вже на сцені.

Генеральний директор підприємства Володимир Лук’яненко привітав усіх присутніх з важливим святом для міста, області та усієї держави:

«У 1896 році в невеликому місті Суми був збудований найсучасніший завод, на який приїхали керівники: бельгійці, німці, чехи. Також приїхали робітники. З розвитком та змінами в країні відбувався і розвиток та зміни підприємства. Уже у 1910 році наш завод був готовий виплавити відливку з чавуну вагою 160 пудів, ще на сьогодні не знайти підприємство, яке зможе виплавити чавун близько 30 тонн. Через війни та економічні кризи завод припиняв свою роботу, зменшував виробництво, але вистояв і на сьогодні підприємство вчергове відновлюється. Я вдячний нашим робітникам. Близько трьох тисяч працівників 14 місяців не отримували заробітну плату і продовжували працювати. Це істинні патріоти, які люблять наш завод та свою професію».

Також, гендиректор додав, що на підприємстві мають величезні амбіційні плани на 2021-2024 рік. Зокрема, обсяги виробництва планують досягти не менш як 150-200 мільйонів доларів на рік. Планується збільшення кількості робочих місць на 3-4 тисячі. Однією з головних цілей СМНВО  – імпортозаміщення. 

Наприкінці свого вітального слова Володимир Лук’яненко вручив відзнаки «Почесний Фрунзенець АТ «СМНВО-Інжиніринг» Олександру Туренку, директору виробництва хімічного обладнання та Миколі Титаренку, токарю 5-го розряду цеху №2. 

Перший заступник генерального директора підприємства Андрій Грек в своєму коментарі нашому кореспонденту розповів про плани заводу на майбутнє: 

«Плануємо виконати усі законтрактовані замовлення, а також той портфель замовлень, які заплановані на 2022 рік. Хочемо досягти збільшення кількості робочих місць до 10 тисяч працівників. На ювілей підприємства завітав народний депутат України, Голова Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, який встиг ознайомитися з підприємством, після чого сказав, що варто займатися локацією виробництва – менше купувати за кордоном та більше купувати у нас».

Своєю чергою, Андрій Герус наголосив, що підтримка державою такого масштабного підприємства в пріоритеті, адже воно виготовляє продукцію, яка критично важлива для української енергетики та газотранспортної системи. Крім цього, як відмітив народний депутат України, функціонування підприємства позитивно впливає на розвиток міста та області. 

Голова Сумської облдержадміністрації поділився із присутніми фактами із своєї біографії, яка також пов’язана із Сумським МНВО. 

«Свого часу я також працював на заводі Фрунзе, він був моїм першим місцем роботи після випуску з інженерного факультету. Сьогодні ми ведемо роботу з вітчизняними підприємствами, дипломатичними структурами над створенням машинобудівного кластера для того, аби вся машинобудівна галузь регіону була з замовленнями, люди мали роботу й гідну зарплату», – зазначив Дмитро Живицький, голова Сумської ОДА.

Народний депутат України Михайло Ананченко зазначив, що день народження СМНВО – це свято всіх сумчан:

«Сьогодні, на жаль, мало таких виробництв, які можуть похвалитися більш ніж 100-річною історією. Напевне, немає родини, в якій би не було «фрунзенця». Тому, кожен мешканець нашої області має пам’ятати, що саме наш завод є найбільшим з машинобудівних комплексів в усій Європі. Він завжди був і залишається провідним взірцем і гордістю України та Сумщини».

Міський голова Олександр Лисенко подякував генеральному директору за відновлення заводу, привітав заводчан за сумлінну працю та вручив їм грамоти міського голови.

Після вітальних слів присутні насолодилися концертною програмою, яку підготували артисти Сумщини та України.

Нагадаємо, напередодні 125-річчя СМНВО в Сумах презентували книгу «Суми. Заводських та робітничих вулиць імена» про життя міста та підприємства, їх зміни та розвиток за довгі роки.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: