СумБуд
метизная компания

Сумський СІЗО перевірили на додержання прав засуджених та узятих під варту осіб

Суспільство | 18:27, 22.04.2021
 Поділитися

Поділитися в

В рамках реалізації національного превентивного механізму працівниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з представником громадськості здійснено моніторинговий візит до державної установи «Сумський слідчий ізолятор» та Сумської міської медичної частини філії ДУ «Центр охорони здоров`я Державної кримінально-виконавчої служби України» в Сумській області з метою додержання прав засуджених та осіб, узятих під варту.

Під час візиту виявлено порушення прав ув’язнених, які можуть бути розцінені, як жорстоке, неналежне або таке, що принижує гідність поводження чи покарання.

Моніторинговою групою встановлено факт перенаселення слідчого ізолятора, зокрема в установі утримується 527 осіб при плановому наповненні 492 особи. У зв’язку з чим в установі недотримується встановлена норма жилої площі на одну особу.

Внаслідок переповнення установи порушуються вимоги статті 8 Закону України «Про попереднє ув’язнення» в частині роздільного тримання, що призводить до конфліктних ситуацій та насилля серед в’язнів. Одночасно всупереч вимогам чинного законодавства окремим в’язням не забезпечено належних умов тримання, внаслідок чого вони розміщуються у приміщеннях карцеру.

В більшості камер ліжка розміщено впритул, що не забезпечує особистого простору та порушує їх право на гідні умови тримання та приватність.

Під час проведення візиту виявлено недоліки у роботі медичної частини, що призводять до порушення права в’язнів на охорону здоров’я та належну медичну допомогу.

Зокрема виявлено випадки не фіксування тілесних ушкоджень та травмувань в’язнів. Після встановлення наявності ушкоджень не усі ув’язнені оглядаються лікарем та отримують належні медичні рекомендації.

Через тривале очікування етапування ув’язнені не мають можливості вчасно отримати необхідну медичну допомогу в закладах охорони здоров’я ДКВС України, а через відсутність укладених договорів між філією ДУ «ЦОЗ ДКВС України» в Сумській області та закладами охорони здоров’я МОЗ України не отримують спеціалізовану медичну допомогу у закладах МОЗ.

За результатами моніторингових візитів до зазначених установ Міністерству юстиції України та іншим органам влади будуть спрямовані звіти із зазначенням виявлених порушень прав в’язнів та наданням рекомендацій щодо їх усунення.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: