метизная компания

Суми у мобільному: календарі та заставки від сумського дизайнера

Суспільство | 17:44, 7.03.2020
 Поділитися

Поділитися в

Повз деякі з пам’яток ми проходимо чи не щодня, втім не завжди звертаємо на них увагу, про інші, можливо, ніколи і не чули. Втім Суми мають чимало цікавих архітектурних пам’яток та скульптур, кілька з них навіть із зарубіжною історією. Увагу до них привернув місцевий дизайнер Дмитро Дубовик, який розробив їх зображення у доволі цікавому форматі. 

 Ось такі зображення зараз нерідко можна побачити на заставках мобільних телефонів та комп’ютерів. На них пам’ятки архітектури міста, оформлені у незвичному дизайні. Вони стали досить популярними не лише у Сумах, а й навіть за межами України. А розробив їх Дмитро, йому 31 рік і за фахом він викладач історії та права. Втім останні три роки він активно займається графічним дизайном. Азам цього доволі нового виду мистецтва його навчив товариш, а далі лише справа практики. Говорить, що ідея зробити серію таких зображень виникла спонтанно.

“Я сфотографував у незвичному ракурсі готель “Суми” і вирішив поекспериментувати з постером. Виклав на Facebook, відгуки були різні, хтось писав, що це круто, а хтось навпаки – що погано, і треба було ось так зробити…”, – розповідає Дмитро.

Над цим проектом Дмитро працював упродовж кількох місяців. Говорить, найважче було сфотографувати, бо у літній період листя дерев іноді заважали зробити гарний знімок. А вже потім із отриманими зображеннями він працював у фоторедакторі, прибирав фон – це один із найкропіткіших етапів робіт, і вже після грав із кольорами. Потім свої роботи хлопець почав переоформлювати у різноманітні формати. У січні на прохання друзів створив календар. У серії всього 12 зображень, як раз на кожен місяць року.

Після він почав експериментувати, зробив візуалізацію стаканчиків для кави та макет дизайну банківських карт. Усі ці зображення є у вільному доступі, і кожен може використовувати їх для своїх цілей. Однією із найпопулярніших робіт стало зображення янгола. Саме його користувачі встановлюють на свої гаджети найчастіше.

Ці дві скульптури встановлені на Центральному кладовищі. Автор робіт – відомий французький скульптор Круазі. Саме він створив ці надгробні пам’ятники на замовлення Павла Харитоненка. Він разом із дружиною був на виставці робіт Круазі у Парижі, і їх вразила скульптура янгола, який несе до неба маленьку дівчинку.

На той момент родина переживала велике горе, померла їхня донька Зінаїда. Існує кілька версій її смерті, одні говорять, що вона потонула у фонтані, інші кажуть, що померла від дифтерії. Тоді Харитоненко передав скульптору фото його доньки, і пізніше цю роботу доставили з Парижу до Сум.

Пам’ятник поруч носить назву «Голгофа». Його також замовив Харитоненко на могилу своєму батьку Івану. Скульптура виконана з італійського мармуру, до слова, на могилі самого Круазі встановлений ідентичний пам’ятник, тільки він виконаний із бронзи.  А копії Голгофи та Янгола зберігаються у Луврі. Оригінали ж у Сумах, і вони у досить плачевному стані.  

Тепер завдяки проекту Дмитра про цікаві архітектурні пам’ятки знають не лише у Сумах, а й далеко за межами країни.

Завантажити зображення можна ТУТ.

СТС

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: