СумБуд
SMR
метизная компания

Суми залишились без польських тролейбусів через “маршруточний” бізнес мера

Суспільство | 08:42, 17.07.2020
 Поділитися

Поділитися в

Місту Суми пропонували передати практично безкоштовно тролейбуси з польського міста-побратима Любліна, але міська влада відмовилася від цього через формальні причини. А фактично – через пов’язаний із мером бізнес на маршрутках. Про це розповів державний управлінець, фахівець з місцевого та регіонального розвитку Дмитро Живицький під час онлайн-спілкування з користувачами Facebook.

Він зазначив, що у міста Суми є багато міст-побратимів, зокрема, в Європі. Свого часу в межах стажування на запрошення Асоціації міст Польщі він був також у Любліні, це місто-побратим міста Суми. Спілкувались у міській раді Любліна, вивчали, як працює система життєзабезпечення їхнього міста.

«Керівництво міста Суми тісно співпрацює з керівництвом міста Люблін. Це щорічні поїздки один до одного, стажування працівників, обмін досвідом. Але на жаль в 2015 році, коли я проходив у Любліні стажування, був негативний момент. Вони розказували про те, як змінили систему транспорту в місті, замінили тролейбуси, автобуси, і в них була велика кількість досить якісних нормальних тролейбусів, які вони були готові передати місту Суми. Сказали, що вели довгі переговори, але керівництво міста Суми відмовилось від тих безкоштовних тролейбусів, бо мотивували тим, що немає коштів для того, щоб забрати їх і доставити ці тролейбуси до міста Суми», – розповів Живицький.

За його словами, він і колеги по стажуванню були цим фактом дуже здивовані. І тоді вони задали питання: «Не може такого бути, щоб нормальне керівництво міста відмовилось від цих тролейбусів. Як видумаєте, чому вони відмовились?»

«І заступник міського голови Любліна дав таку відповідь: “Тому що в місті Суми бізнес мера – це маршрутки, і вочевидь, це було їм невигідно зробити”. Я був готовий провалитися під землю, мені було соромно за керівництво міста, коли на міжнародному рівні керівництво міста-побратима говорить такі речі», – наголосив Дмитро Живицький.

Він також розповів, що в Любліні тоді прийняли рішення направити ці тролейбуси в місто Рівне, з яким також підтримувалися партнерські зв’язки.

«З цими тролейбусами навіть було надано грант декілька сотень тисяч євро на облаштування тролейбусного депо», – додав Живицький.

Запис трансляції «PRO ЖКГ з Дмитром Живицьким» 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: