СумБуд
метизная компания

“Сумиобленерго” нагадує про небезпеку пожеж під час проведення польових робіт

Суспільство | 12:02, 16.06.2021
 Поділитися

Поділитися в

Зараз триває пожежонебезпечний період, коли зростає ймовірність пожеж під час проведення польових робіт. Щоб уникнути пожеж, а також нещасних випадків від ураження струмом, вкрай важливо дотримуватися правил пожежної безпеки, правил користування електроенергією та правил охорони електричних мереж. Це допоможе зберегти здоров’я і життя та стане запорукою безперебійного електропостачання до ваших осель.

Аби не спричинити пожежі, пам’ятайте – категорично забороняється:

 •  зводити будь-які будівлі (постійні й тимчасові), складати дрова, солому, сіно, влаштовувати звалища, розпалювати вогнища, палити, кидати сірники або залишати недопалки поблизу трансформаторних підстанцій, в охоронних зонах ліній електропередачі;
 • розміщувати склади і стоянки автотранспорту під дротами та в охоронних зонах;
 • наближатися до обірваних проводів більш ніж на 8 метрів;
 • підніматися на опори ліній електропередачі, тим більше намагатися зняти електропроводи;
 • проникати до трансформаторних підстанцій;
 • залазити на дерева, які ростуть біля ліній електропередачі;
 • накидати будь-які предмети на проводи ліній електропередачі;
 • обладнувати ігрові майданчики, дозволяти дітям грати під лініями електропередачі, запускати повітряних зміїв поблизу них, гратися біля електроустановок;
 • рибалити поблизу ліній електропередачі.

Звертаємося до машиністів та водіїв спецтехніки!

За “Правилами охорони електричних мереж”, підприємства чи громадяни, які постійно або тимчасово володіють земельними ділянками, де знаходяться об’єкти електричних мереж, зобов’язані вживати належних заходів для їх охорони, особливо для запобігання нещасним випадкам.

Охоронні зони електричних мереж проходять уздовж повітряних ліній електропередачі у вигляді земельної ділянки й повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів за умови невідхиленого їх положення на відстань (для повітряних ліній напругою): до 1 кВ – 2 метри; до 20 кВ – 10 метрів; 35 кВ – 15 метрів; 110 кВ – 20 метрів.

У межах цих зон землі у їх власників та користувачів не вилучаються, а використовуються з обмеженнями.

Без письмової згоди енергопідприємств, у віданні яких перебувають ці мережі, а також без присутності їх представника забороняються:

 •  будівництво, реконструкція, капітальний ремонт, знесення будівель і споруд;
 • вантажно-розвантажувальні, підривні, меліоративні роботи, вирубання дерев, розташування польових станів, загонів для худоби, установлення дротяного загородження, шпалер для виноградників і садів, а також поливання сільськогосподарських культур;
 • проїзд в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі машин, механізмів загальною висотою з вантажем або без нього від поверхні дороги понад 4,5 метра;
 • виконання земляних робіт на глибині понад 0,3 метра, а на орних землях – на глибині понад 0,45 метра, а також розрівнювання ґрунту (в охоронних зонах підземних кабельних ліній електропередачі).

Водії механізмів і вантажопідйомних машин під час одержання допуску мають бути проінструктовані про порядок проїзду та виконання робіт поблизу повітряних ліній. Під час проїзду під повітряними лініями підйомні та висувні частини механізмів вантажопідйомних машин повинні перебувати у транспортному положенні. Переїзди поза шляхами під проводами діючої повітряної лінії необхідно здійснювати в місцях найменшого провисання проводів (ближче до опори), щоб не торкнутися транспортом до ліній електропередачі.

У ході експлуатації вантажопідйомних машин і механізмів забороняються підйом і поворот стріли, підйом телескопічної вишки або висувної драбини на висоту і на кут, за яких відстані до струмопровідних частин виявляться меншими, ніж зазначені в п. 21 “Правил охорони електричних мереж”. Також забороняється встановлювати та працювати на стрілових кранах безпосередньо під проводами повітряної лінії.

Габарити вантажопідйомних машин і механізмів великі, тому під час їх експлуатації якась частина може торкнутися електромереж або наблизитися на небезпечну відстань. Пам’ятайте – це смертельно небезпечно!

Шановні мешканці Сумської області! Ви можете отримати дозвіл для проведення робіт в охоронних зонах електромереж та консультацію з організації таких робіт, звернувшись до сервісного центру АТ “Сумиобленерго” у вашому районі.

Якщо ви стали свідком пожежі поблизу електрообладнання або побачили обірваний провід, телефонуйте до кол-центру АТ ”Сумиобленерго”: 0 800 300 247. Лінія безкоштовна для споживачів і працює цілодобово.

Бережіть себе і своїх близьких! Дотримуйтеся правил пожежної безпеки та обережного поводження з електрообладнанням!

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: