метизная компания

Тоді та зараз: служба сумчан в Афганістані та життя воїнів сьогодні

Суспільство | 08:25, 15.02.2021
 Поділитися

Поділитися в

«Ми не питали, ми виконували свій обов’язок. Направили туди служити, я і поїхав», – згадує сумчанин Володимир Рикун, який у 18 років опинився на війні в Афганістані. Напередодні ветеран-афганець розповів нам, які проблеми спіткали воїнів на службі та які потрясіння довелося пережити, виконуючи інтернаціональний обов’язок в Афганістані.


15 лютого 1989 року завершився вивід Радянських військ з Афганістану. Війна там тривала майже 10 років і забрала чимало людських життів. З обох боків. Офіційно влада Радянського Союзу тоді нарахувала близько 15 тис. загиблих, хоча самі військові стверджують – цифри набагато вищі.

Сьогодні ж відзначається 32-а річниця виведення військ з Республіки Афганістан. 

Голова Сумської обласної організації «Спілки ветеранів Афганістану» Анатолій Линник розповів про проблеми ветеранів Афганістану, з якими вони нині стикаються на Сумщині.

«Сьогодні влада приділяє мало уваги ветеранам-афганцям: людям з інвалідністю 1-ї, 2-ї груп. Усі ці люди перенесли важкий, не простий період життя. Вже 40 років квартири видають періодично, досі хлопці не отримали житло, адже на рік по одній чи по дві тільки видають. Головні проблеми для ветеранів Афганістану: житло, медицина, земля», – зазначив Анатолій Линник.

Наприкінці минулого року члени СОО «СОВЕАФ» зустрічалися із головою облдержадміністрації Василем Хомою, який також брав участь у бойових діях в Афганістані. Тож чи можна сподіватися на сприяння покращенню якості допомоги від обласної влади?

«Так, ми були у губернатора, нам було приємно спілкуватися, адже він розуміє наші проблеми та саме цим він займався у Харкові. У нас є декілька прохань до влади області, одна із них — збільшення фінансової допомоги сім’ям загиблих, вдовам. Коли я був депутатом і дізнався, що в Буринському районі мати загиблого воїна отримує 370 гривень, я був шокований. Ми почали поступово виділяти кошти з обласного бюджету і з 250 грн виплата зросла до 2 500 гривень. Аби почути проблеми кожного ветерана, варто поновити роботу координаційної ради та провести зустрічі із головами організацій УСВА”, – підсумував очільник спілки ветеранів Афганістану.

І поки влада бариться із допомогою, значний вклад у життя ветеранів-афганців роблять меценати: Володимир Заєць, гендиректор ТОВ «Гуала Кложерс Україна»; Іван Телющенко, директор ТОВ «Керамейя»; Валерій Гапченко, медичний директор ПП «ФЛОРІС-С». За словами Анатолія Линника, у цій клініці ветеранам допомагають безкоштовно.

 

 

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: