метизная компания

Трохи більше половини скарг задовольнили на правоохоронні органи на Сумщині

Суспільство | 15:19, 7.03.2020
 Поділитися

Поділитися в

Протягом минулого року до слідчих суддів місцевих судів Сумської області надійшло 1653 скарги на дії, рішення та бездіяльність слідчих і прокурорів. За результатами розгляду, 950 з них було задоволено. Іншими словами, майже у 60% випадках слідчі судді встановили порушення прав і законних інтересів громадян з боку працівників правоохоронних органів. Про ситуацію в правоохоронній системі на нараді керівництва Сумського апеляційного суду з головами судів першої інстанції доповів заступник голови апеляційного суду, суддя-спікер Валерій Матус.

– Найчастіше жителі Сумщини не погоджувалися з бездіяльністю слідчих, прокурорів під час веденнями ними досудового розслідування, – зазначив він. – Зокрема, в 2019 році жителі області подали 1228 відповідних скарг, з яких 56 % або 695 звернень було задоволено.

На другому місці, за словами судді-спікера апеляційного суду, оскарження рішень слідчих про закриття кримінальних проваджень. Так, минулого року до судів надійшло 299 скарг від громадян, які не погоджувалися з позицію правоохоронних органів, і в 67% випадках їхні звернення були задоволені. Крім того, оскаржували жителі Сумщини і закриття кримінальних проваджень з боку прокурорів – 15 разів і в 9 випадках отримали підтримку судової гілки влади. Найменше громадяни скаржилися на відмову правоохоронців визнавати їх потерпілими в кримінальних провадженнях. У минулому році до судів надійшщло 22 відповідні скарги і 14 з них слідчими суддями було задоволено, пише сайт Сумського апеляційного суду.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: