метизная компания

Туристична Недригайлівщина відкриває свої таємниці + ФОТОРЕПОРТАЖ

Суспільство | 08:00, 1.08.2016
 Поділитися

Поділитися в

Foto

Хто б міг подумати, що Недригайлівщина – рай для туристів! Кінні прогулянки, старовинні садиби, медові квас та вино, лікування бджолами, незвичайні історії недригайлівських митців… 

 

Туристичний край розкриє вам багато таємниць: наприклад, чому Пам’ятник мамонту потрібно обходити три рази, або що десятиріччями не дає спокійно жити «чорним» археологам та чому бронзового отамана Петра Калнишевського одноголосно вирішили поставити на такому низькому постаменті.

 

А побачити ніби вже таку знайому Недригайлівщину зовсім іншими очима кожному охочому допоможуть представники громадської організації «Туристичний кластер «Посулля». Саме вони, підприємці-ентузіасти, об’єдналися заради спільної мети: відкрити всій Сумщині і не тільки багатогранність посульської землі, культурна, історична та туристична складова якої буде цікава навіть місцевим жителям.

 

«Туристичний кластер «Посулля» – єдина в своєму роді організація, аналогів якої немає в усій області. Чому саме кластер? Як пояснює голова об’єднання Ольга Прокопченко, «кластер» слід сприймати як своєрідний пазл, який складається з багатьох частинок – людей, які займаються екотуризмом і зацікавлені в розвитку рідного краю. До таких представників належать ентузіасти та підприємці Сумського, Роменського, Охтирського, Недригайлівського районів…

 

Як працює система розвитку рідного краю розповідати можна довго. Але краще один раз все побачити на власні очі. Тому представники громадської організації організували для журналістів Сумщини прес-тур Недригайлівщиною, щоб показати, чим заморські курорти програють відпочинку на Сумщині.

 

 

Пам’ятник Петру Калнишевському – буде першим, хто зустріне туристів в центрі Недригайлова. Бронзовий останній отаман Запорізької Січі ніби зараз ось-ось зійде з гранітного підніжжя та на коні попрямує до Києва. Звернуть увагу, скульптура знаходиться на низькому постаменті. І це не випадково: як говорять легенди, сам Петро Калнишевський заповів, щоб його після смерті ніколи не «ставили вище людей». Як бачимо, прохання отамана було виконане. 

 

Туристично-готельний комплекс «Старий млин» – місце, де можна заночувати на кілька днів, щоб сповна насолодитися красотами туристичної Недригайлівщини. Тим більше господиня готелю Ольга Прокопченко знайде чим зацікавити відвідувачів. Окрім смачного борщу, приготованого з овочів, зібраних з городу господарства, пані Ольга розповість про талановитого місцевого художника Нестора Кізенка. Саме в «Старому млині» можна насолодитися роботами цього талановитого митця. 

 

 

 

На своїх картинах Нестор Кізенко – уродженець Недригайлівщини, зображає красоти своєї рідної землі.

 

 

Уже шість років поспіль в Недригайлівському районі проводять конкурс «Мистецька премія Імені Нестора Кізенка», в якому беруть участь місцеві таланти, – від дітей до дорослих.

 

 

Також на одній із стін гостьового залу «Старого млина» розміщена так звана «Книга випускників». Фото учнів, яких школа проводжає в самостійне життя, зібрані починаючи з 1939 року і до сьогодні. 

 

А поряд з «Книгою випускників» – старовинний український одяг. На сорочках особлива вишивка, техніка якої винайдена майстринями саме Недригайлівського краю.

 

 

А детальніше про вишивку і, взагалі, про історію Недригайлівщини розповість директор місцевого краєзнавчого музею Іван Абаровський.

 

На придбання експонатів державних коштів не виділяється, музей розвивається завдяки спонсорам. Ця будівля охороняє дуже багато цінних пам’яток, подарованих саме жителями району.  

 

 

 

У будівлі музею раніше була друкарня. Тому, звичайно, як же краєзнавчому дому обійтися без таких громіздких експонатів, зокрема, завдяки роботі яких місцеві жителі дізнавалися про всі новини району.

 

 

 

А це – роботи місцевого майстра Олександра Пуляха. Виробляти з дерева – це його хобі. Чудернацькі витвори він не продає, а дарує своїм друзям, серед когорти яких і краєзнавчий музей.

 

Цікаво, що Олександр народився в Харкові, але в юності його доля привела до Недригайлівщини. Покохавши дівчину з посульського краю, чоловік приїхав до неї додому знайомитися з новою ріднею. І відразу зрозумів – на Недригайлівщині не тільки його кохання, а і Батьківщина.

 

 

 

 

Наступним пунктом прес-туру Недригайлівщиною стала садиба «Козацька гора» в селі Костянтинів – осередок зеленого туризму. Старовинні хати з солом’яними стріхами, млин, кінні візки та захоплюючий панорамний вид – нададуть вашому відпочинку особливого колориту. Тут можна спробувати медовий квас та вино, а також «полікуватися бджолами».

 

 

У садибі «Козацька гора» нині з успіхом застосовують лікуванням біополем бджолиної сім’ї. На фото – спеціальний будиночок для апітерапії, що пристосований для лікування та сну. 

 

 

 

В хатинці розміщені вулики-кушетки з інгаляційними вікнами для «пацієнтів». Фахівці зазначають, що після кількох годинних сеансів сну людина відчуває зміни: завдяки поліпшенню кровообігу приходить бадьорість та підвищується працездатність.  

 

 

Також в садибі ви матимете можливість навчитися верховій їзді під наглядом досвідченого їздця. А ціни точно «кусатися» не будуть: плата за навчання скоріше символічна – 10-20 гривень. 

 

 

 

А якщо вам не дуже до вподоби верхова їзда, то можна відчути себе в іншому столітті та покататися на старовинних візках. Як говорять власники садиби, один із візків – реставрований, інший – виготовлений на старовинний лад.

 

 

 

Поні та віслюк, що пасуться неподалік, – додають садибі особливого колориту.

 

 

 

 

За сотню метрів від садиби знаходиться Свято-Успенський козацький храм. А неподалік, як говорять жителі Недригайлівщини, – ніби на перехресті чотирьох місцевих церков, знаходиться особливе місце зі святою водою.

 

 

А це пам’ятник мамонтові –  перша і тривалий час єдина пам’ятка мамонтові у світі. Саме в цьому місці археологи найшли добре збережений кістяк вимерлої тварини. На грянях пам’ятника містяться написи, які говорять не лише про цінну знахідку, а і про те, що в цьому місці проходив кордон між Росією і Річчю Посполитою.

 

Суттєво, що слово «Росія» на металевій стеллі написане з маленької букви. Як припускають історики, це не випадковість, а цілеспрямований вчинок, пов’язаний зі складними відносинами Польщі з Росією.

 

А ще місцеві жителів впевнені, пам’ятник мамонтові – здійснює бажання. Обійшовши його три рази за годинниковою стрілкою, можна загадати бажане і воно обов’язково здійсниться. І в підтвердження цьому – не одне здійснене бажання.

 

 

 

А це скіфські кургани поблизу села Пустовійтівка. Найвищий із них має назву «Старша могила» і сягає 21 метра. Не один десяток «чорних» археологів зламали тут свої лопати у пошуках скарбів. 

 

 

І завершальним акордом у журналістському прес-турі стала екскурсія старовинною садибою «У Наталки». 

 

 

 

 

 

 

Дім господині Наталії Хорошаєвої більше схожий на музей, в якому експонати налічують кількасот років. 

 

 

 

 

Далі – чудовий сад, ідеальне місце для медитації.

 

 

А трава настільки м’якенька, що відразу виникає бажання прогулятися босоніж.

 

 

І в завершення нашої розповіді наголосимо, що створення кластеру, як зазначають його представники, – це була лише перша сходинка до розвитку туризму на Сумщині. Попереду ще дуже багато роботи по залученню людей до екотуризму. Адже тісне партнерство та зусилля людей, які люблять свою справу, неодмінно дасть хороші результати.

 

 

 

 

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: