СумБуд

У чому причина конфлікту між керівником радіо “Світанок” та Лебединським міським головою

Суспільство | 18:33, 17.05.2019
 Поділитися

Поділитися в

Представник Національної ради у Сумській області Лариса Якубенко на своїй сторінці у Фейсбук прокоментувала об’яву про годовуння журналістки з Сумщини.

В ЧОМУ ПРИЧИНА КОНФЛІКТУ МІЖ КЕРІВНИКОМ РАДІО “СВІТАНОК” ТА ЛЕБЕДИНСЬКИМ МІСЬКИМ ГОЛОВОЮ

Керівник Комунальної організації “Лебединська редакція міськрайонного радіомовлення «СВІТАНОК» Наталья Панченко на своїй сторінці у ФЕЙСБУК виклала відео, в якому оголосила голодування. Поштовхом до цього рішення, за словами Наталії Іванівни, стало небажання міської ради, яка є одним із засновників Лебединської редакції проводового мовлення, підтримувати проект розбудови ФМ-радіостанції та ненадання коштів на сплату ліцензійного збору.

Термін сплати ліцензійного збору спливає 18 травня, тож редакції, відповідно до Закону, потрібно було терміново здійснити платіж, щоб не втратити ліцензію. Тож Панченко Н.І. перерахувала кошти в сумі 16 588 з рахунку редакції.

Керівник районного радіомовлення сподівалася, що 17 травня на сесії міської ради буде розглянуте питання щодо збільшення фінансування редакції за Програмою висвітлення діяльності органів місцевої влади та органів місцевого самоврядування. Проте дане питання не було включено до Порядку денного.

Міський голова м. Лебедина Олександр Бакликов пояснив, що не бачить сенсу у збільшенні фінансування, тому що із 46 тис грн., передбачених Програмою, редакція використала тільки близько 8 тис. грн. Крім того, за словами міського голови, керівник редакції не змогла поінформувати депутатів міської ради стосовно кошторису для розбудови ФМ-мовлення (вартості студійного та передавального обладнання). В очільника міста є також претензії до керівника редакції стосовно якості інформаційного продукту.

Нагадаю, що 18 квітня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення про визначення переможцем конкурсу на частоту 91,8 МГц у Лебедині Комунальну організацію «Лебединська редакція міськрайонного радіомовлення «СВІТАНОК». Умовами конкурсу передбачено ретрансляцію суспільного мовника. Власне мовлення – до 4 год/добу. Інформаційні програми місцевого спрямування повинні складати 15% від власного мовлення. Зважаючи на обмеженість штату редакції, лебединський мовник у програмній концепції передбачив тільки 1 годину власного мовлення. Але в подальшому у разі потреби редакція може збільшити обсяг власного мовлення шляхом подання документів на переоформлення ліцензії. 
Засновниками редакції міськрайонного радіомовлення є Лебединська районна рада, Лебединська міська рада та трудовий колектив редакції.

Слід зазначити, що Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення з огляду на постійне скорочення проводових радіоточок протягом 2016-2019 років зробила всі умови для переходу редакцій районного проводового радіомовлення на ФМ-формат: брала на себе витрати на прорахунок частот, проводила форматні конкурси для місцевого радіомовлення, розробила Покрокову інструкцію «Організація місцевого радіомовлення», в який надала алгоритм дій, зразки всіх документів (в т.ч. Статут, Редакційний статут), а також Орієнтовний перелік та вартість обладнання.

Сподіваюсь, конфлікт буде вичерпаний і будуть враховані інтереси місцевої громади”, – повідомляє Лариса Якубенко.

Тим часом Наталія Панченко повідомила про реакцію міського голови на відеозвернення.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: