ГазЗбут
СумБуд
метизная компания

У кальян-барі в Сумах виявили двох неоформлених працівників

Суспільство | 07:25, 8.07.2021
 Поділитися

Поділитися в

Інспекторами Управління Держпраці в ході інспекційного відвідування кальян-бару у місті Суми встановлено факт використання 2 неоформлених працівників: перший працівник виявився іноземцем. Чоловік під час інспекційного відвідування перебуваючи за прилавком закладу, проводив розрахункові операції надаючи відвідувачу закладу готівкові кошти, на питання працівників Держпраці «Чи заключений трудовий договір з підприємцем?», повідомив лише, що підміняє ФОПа на час його відсутності у закладі.

Другий працівник – дівчина, яка перебувала на стажуванні, у ході спілкування з представниками Держпраці зазначила, що працює у закладі близько двох годин з можливим подальшим працевлаштуванням.

За результатами перевірки інспекторами праці складений акт та виписаний припис щодо усунення виявлених порушень, направлено матеріали до правоохоронних органів за ст. 172 «Грубе порушення законодавства про працю» Кримінального кодексу України та ДПС.

Управління Держпраці звертає увагу роботодавців, що працівника можна допускати до виконання посадових обов’язків лише після укладання трудового договору!

Неформальна економіка і незадекларована праця сприяють створенню і існуванню недобросовісної конкуренції щодо тих суб’єктів господарювання, які у повному обсязі забезпечують виконання зобов’язань щодо сплати податків, охорони праці і соціального забезпечення працівників. Використання незадекларованої праці для роботодавця це додаткові витрати часу та ресурсів на навчання працівників – досвідчені спеціалісти відмовлятимуться працювати на таких умовах або швидко знайдуть краще місце; у разі перевірки інспекції праці – істотні штрафи за порушення трудового законодавства.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: