метизная компания

“Міськводоканалу” у Сумах намагаються штучно створити негативну репутацію

Суспільство | 09:00, 17.09.2021
 Поділитися

Поділитися в

Депутат Сумської міської ради Олександр Соколов, який для багатьох уже увійшов у історію міста як лобіст бізнесових інтересів,  який здатний діяти не на користь екології Сум і не в інтересах сумчан, останнім часом на своїй сторінці у Facebook періодично публікує необ’єктивну інформацію, чим вводить в оману мешканців міста та підриває їхню довіру до КП “Міськводоканал” Сумської міської ради.

Так, Олександр Соколов у своїй публікації  від  15 вересня зазначає, що водоканал зумисно не вносить рентну плату за користування надрами.

Дана інформація не відповідає дійсності.

Рентна плата за користування надрами – це загальнодержавний податок, що сплачується КП “Міськводоканал” до державного бюджету щоквартально, виходячи з фактичного збору коштів за надані комунальні послуги.

Дійсно, за підприємством обліковується податковий борг з рентної плати, але він виник через недоотримання водоканалом коштів із незалежних від підприємства обставин.

Зокрема, поширення з березня 2020 року на території України коронавірусної хвороби (COVID-19) та встановлення карантину негативно позначилося на рівні оплат за послуги з централізованого водопостачання та водовідведення. Так, під час карантину  більша частина громадян і бізнесу зазнали втрат (заробітної плати, доходу) через запровадження додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів, що призвело до низької платоспроможності населення та падіння відсотку збору підприємством коштів за комунальні послуги. Борг населення перед водоканалом стрімко сягнув 50-ти млн гривень.

Крім того, однією з основних причин виникнення податкового боргу є  заборгованість АТ “Сумське НВО” за централізоване водопостачання та водовідведення у сумі майже 20 млн гривень.

Із боку КП «Міськводоканал» вжито всі можливі заходи для зменшення розміру дебіторської заборгованості, зокрема, ведеться претензійно-позовна робота, виконавчі документи направлено для примусового виконання рішень суду, однак позитивного результату робота виконавчої служби, на жаль, не дає через наявність значної заборгованості по заробітній платі АТ “Сумське НВО” перед своїми працівниками.

Також водоканал ніколи не приховував факту збиткової діяльності через багаторічне несвоєчасне затвердження уповноваженим органом (НКРЄКП) тарифів на комунальні послуги.

При цьому, оплата споживачами послуг за воду та водовідведення є основним джерелом дохідної частини бюджету підприємства, якої повинно вистачати на виплату заробітної плати працівникам підприємства, на сплату податків та обов’язкових платежів до бюджетів та цільових фондів всіх рівнів, для розрахунків із постачальниками, у тому числі за отриману електричну енергію.

На всі вищезазначені напрямки господарської діяльності коштів підприємства не вистачало. Тому питання розподілу коштів вирішувалось наступним чином: кошти витрачалися на заробітну плату працівникам та ЄСВ, спрямовувалися на сплату податків, частина коштів витрачалась на матеріали,  оплату електроенергії, що було вкрай необхідним для запобігання зупинки роботи підприємства, що призвело б до припинення водопостачання та водовідведення по місту Суми, виникнення непередбачуваних наслідків для мешканців міста та екології.

Таким чином, зазначена депутатом Олександром Соколовим інформація щодо свідомого, штучно створеного багатомільйонного податкового боргу для позбавлення підприємства “Ліцензії” є викривленою та суперечить дійсним обставинам. Політик вкотре, спотворюючи інформацію, намагається створити негативний імідж керівництву КП “Міськводоканал” та непотрібну соціальну напругу між споживачами та надавачем комунальних послуг.

Слід зазначити, що питання своєчасності оплати податків контролюється як КП “Міськводоканал”, так і засновником підприємства Сумською міською радою, а колектив водоканалу продовжує щоденно докладати всіх можливих зусиль для забезпечення містян безперебійними та якісними послугами з водопостачання та водовідведення.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: