метизная компания

У лютому жителі Сумщини отримають рахунки за електроенергію із застосуванням нового тарифу

Суспільство | 10:17, 3.02.2021
 Поділитися

Поділитися в

Населенню відшкодують додаткові витрати на оплату електроенергії, що пов’язані зі скасуванням пільгового тарифу. Порядок отримання допомоги затверджено постановою КМУ №64 від 1 лютого 2021 року.

ДЛЯ КОГО ПЕРЕДБАЧЕНА КОМПЕНСАЦІЯ?

Компенсація запроваджена на електроенергію, використану в першому кварталі 2021 року. Її отримають споживачі, які раніше мали право на знижену ціну. Зокрема:

  • населення, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками (у тому числі в сільській місцевості);
  • населення, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання (у тому числі в сільській місцевості);
  • багатодітні, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

ОТРИМУВАЧАМ СУБСИДІЇ НЕ НАДАВАТИМУТЬ ДЕРЖАВНУ ДОПОМОГУ ДЛЯ ПОКРИТТЯ РІЗНИЦІ, ЩО ВИНИКЛА В РЕЗУЛЬТАТІ СКАСУВАННЯ ПІЛЬГОВОГО ТАРИФУ І ЗАСТОСУВАННЯ ФІКСОВАНОЇ ЦІНИ ДЛЯ ПОБУТОВИХ СПОЖИВАЧІВ.

ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ ДОПОМОГИ

Постановою Кабміну визначено, що споживачі отримуватимуть компенсацію автоматично. Додатково звертатися до постачальної компанії чи органів соціального захисту населення, подавати заяву і пакет документів НЕ ПОТРІБНО.

Бюджетні кошти спрямовуватимуть постачальникам універсальних послуг (ПУП) з подальшим їх зарахуванням на особові рахунки зазначених категорій споживачів.  На території Сумської області – це ТОВ “ЕНЕРА СУМИ”.

Як саме це відбуватиметься?

1). Постачальники не пізніше 2 числа місяців (лютий-квітень) 2021 року формують і надсилають Мінсоцполітики та НКРЕКП загальний реєстр – перелік споживачів, які мають право на отримання компенсації.

2). У Міністерстві соціальної політики України серед них визначають отримувачів житлових субсидій і до 7 числа перелік з відповідними відмітками повертають ПУП.

3). За оновленим реєстром постачальники розраховують суму, необхідну для відшкодування споживачам різниці у витратах на електроенергію, що зросли через скасування пільгового тарифу. До 10-го числа надають заявку Мінсоцполітики і Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

4). Мінсоцполітики протягом трьох робочих днів після отримання заявок спрямовує бюджетні кошти на поточні рахунки зі спеціальним режимом використання, що вказані постачальниками універсальних послуг.

5). Отримані кошти зараховуються на конкретні особові рахунки як часткова оплата за спожиту електроенергію.

У разі здійснення перерахунків обсягу споживання електроенергії клієнтам, які мають право на отримання компенсації, постачальники універсальних послуг надають додаткову заявку до 1 травня, а до 15-го – Мінсоцполітики перераховує кошти.

Якщо до 1 червня поточного року постачальник універсальних послуг не використає кошти, отримані за програмою “Надання допомоги деяких категоріям споживачів електричної енергії, він повинен повернути їх до державного бюджету.

ЯКІ РАХУНКИ ОТРИМАЮТЬ СПОЖИВАЧІ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ?

Перші рахунки із застосуванням фіксованої ціни на електроенергію жителі Сумської області отримають у лютому. Наприклад, якщо раніше за 200 кВт∙год на місяць ви сплачували 258 гривень. Використавши такий же обсяг електроенергії у січні, отримаєте рахунок на 336 гривень.

У платіжках споживачів, яким відшкодують додаткові  витрати, що виникли через підвищення вартості електроенергії, відображатимуть розмір державної компенсації та суму, яку клієнт сплачує самостійно.

ЗА ЯКОЮ ЦІНОЮ РОЗРАХОВУВАТИМУТЬСЯ УСІ ІНШІ ПОБУТОВІ СПОЖИВАЧІ?

Нагадаємо, для населення встановлено фіксовану ціну на електроенергію – 1,68 грн за 1 кВт∙год незалежно від обсягу споживання. Діятиме вона з 1 січня до 31 березня 2021 року. Тариф затверджено Постановою Кабінету Міністрів України №1325 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України № 483 від 5 червня 2019 року” від 28 грудня 2020 року.

Постанова НКРЕКП № 220 “Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню” втратила чинність. Пільговий тариф – 90 копійок при споживанні до 100 кВт∙год/місяць застосовуватися не буде.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: