метизная компания

У селах Сумщини вода в колодязях забруднена нітратами

 Поділитися

Поділитися в

З метою профілактики метгемоглобінемії у дітей Охтирським відділом ДУ «СОЛЦ МОЗ  України» організовано дослідження питної води з колодязів у Охтирському районі (воду з яких споживають діти віком до 3-х років) на вміст нітратів.

“Водно-нітратна метгемоглобінемія розвивається внаслідок порушення транспортування кисню кров’ю й пов’язана з утворенням високого рівня метгемоглобіну в крові та втратою здатності ерітроцитів крові переносити кисень до органів та тканин. У цьому випадку в організмі дитини розвивається кисневе голодування, що призводить до важких наслідків і навіть смерті”, – розповідає Валентин Доля, лікар з загальної гігієни Охтирського відділу ДУ «СОЛЦ МОЗ України».

За 2020 рік було досліджено 112 зразків води з колодязів. У 66 зразках виявлено перевищення гігієнічних нормативів за вмістом нітратів (допустимий вміст нітратів 50 мг/дм куб.)

По населених пунктах Чернеччинської громади було відібрано 48 зразків води. Не відповідали вимогам 26 зразків води в селах Ясенове, Підлозіїївці, Хухрі й Чернеччині, де по вулиці Лікарняній перевищення вмісту нітратів у 10 раз.

По населених пунктах Чупахівської громади було відібрано 20 проб, із них не відповідали вимогам – 11 проб. Не відповідали вимогам зразки води в селах Лантратівка, Грінченкове, Оленінське, Соборне і селищі Чупахівка, де по вул. Вишневій було перевищення нітратів у 8 разів.

По населених пунктах Грунської громади було відібрано 27 проб, із них не відповідали вимогам – 18 проб. Не відповідали вимогам зразки води в селах Грунь, Куземин, В’язове, Рибальське, а в селі Бандури по вул. Яблуневій перевищення нітратів було в 6,5 раза. Перевищення у воді із цього ж колодязя було у 8,6 разів у 2019 році.

По населених пунктах Комишанської громади було відібрано 12 проб, із них не відповідали вимогам – 7 проб. Не відповідали вимогам зразки води в селах Миколаївка і Комиші, де по вул. Вишневій перевищення вмісту нітратів було в 15 разів. Перевищення у воді з цього ж колодязя було в 2019 році.

Однією з причин наявності нітратів у воді з шахтних колодязів є недотримання їхніми власниками санітарних вимог при облаштуванні колодязів, вигрібних ям, надвірних туалетів, місць утримання худоби, тощо.

З приводу виявлених невідповідностей якості води, головам сільських громад були направлені листи з рекомендаціями.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: