метизная компания

У СНАУ говорили про привабливість українських вишів для іноземних студентів

Суспільство | 12:13, 22.02.2021
 Поділитися

Поділитися в

З кожним роком кількість іноземних студентів в Україні невпинно зростає. Сьогодні їх налічується понад 80 тисяч. Тож актуальним стає питання координації надання освітніх послуг іноземцям, а також створення безпечного та дружнього середовища для студентів, що приїздять до нас з інших країн.

Саме про це говорили на семінарі, присвяченому інтернаціоналізації вищої освіти в Україні, який відбувся на базі Сумського національного аграрного університету 19 лютого. Головним спікером заходу стала Олена Шаповалова – директорка Центу міжнародної освіти, створеного при Міністерстві освіти і науки України. Основним аспектом її виступу стало створення Єдиної міжвідомчої електронної бази з набору іноземців на навчання в Україні, а також деякі законодавчі зміни, пов’язані з цим процесом.

Створення такої бази допоможе студентам легко подавати документи на вступ до обраних українських вишів, а українським міністерствам та відомствам відстежувати статус видачі запрошення на навчання, статус отримання візи, тощо. Крім того, за допомогою такої системи сприятиме популяризації української вищої освіти серед абітурієнтів-іноземців.


Слухачами семінару стали представники факультетів СНАУ, а також представники інших українських вишів різноманітного спрямування, які мали змогу приєднатися через платформу відеозв’язку Zoom.


Сумський національний аграрний університет не випадково було обрано майданчиком для обговорення питання інтернаціоналізації вищої освіти в Україні. За даними Міністерства освіти і науки України, сьогодні тут навчається понад 500 іноземних студентів, а за кількістю здобувачів ІІІ рівня вищої освіти (аспірантура) виш посідає друге місце в Україні.
Підтвердженням цього стало вручення студентських квитків китайським студентам, які прибули до СНАУ здобувати вищу освіту.

Вручаючи їм посвідчення студентів СНАУ, ректор університету Володимир Ладика побажав їм успіхів у навчанні та не зупинятися на здобутті ступеня бакалавра і продовжувати свій науковий шлях.
По завершенню семінару його слухачі отримали відповідні сертифікати, як підтвердження підвищення кваліфікації у галузі організації освітнього процесу для іноземців.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: