метизная компания

У СНАУ створили сквер імені першого ректора закладу І.М. Брюховецького

Суспільство | 17:44, 22.10.2022
 Поділитися

Поділитися в

21.10.2022 року студенти та викладачі закладу долучилися до створення скверу імені першого ректора Сумського національного аграрного університету Івана Миколайовича Брюховецького.

Було висаджено 28 дерев і кущів різних сортів: катальпа, форзиція, церціс, сосна та ін.

І.М. Брюховецький – людина, що будувала СНАУ своїми руками. На пустому місці, за межами міста, він у 1977 році створив навчальний заклад.

Сумський регіон у всі роки ототожнювався з сільськогосподарською діяльністю. Проте спеціалістів для розвитку аграрного сектору не вистачало. Саме тому в Сумах започаткували філію Харківського сільськогосподарського інституту ім. В. В. Докучаєва, ректором якої став І.М. Брюховецький.

Заснування закладу почали з побудови гуртожитків (студенти і робочі мали десь жити), першим корпусом став корпус інженерно-технологічного факультету (так званий “мєх”). Головну побудову закінчували останньою. Студентам платили кошти, навчали й саме вони своїми руками зводили один за одним корпуси сучасного СНАУ. Іван Миколайович налагодив систему будівництва.

Крім того, перший ректор створив сильну команду науково-педагогічних працівників, що працювала на благо університету. Фахівці приїжджали з різних регіонів України та країн колишнього радянського союзу. Щоб залучити найкращих, Іван Миколайович створював гідні умови проживання та праці.

У стінах СНАУ про Івана Миколайовича завжди згадують з неймовірним теплом та посмішкою. Коваленко Микола Петрович, проректор з економічної та господарської діяльності, розповідає: “ До кожного Іван Миколайович звертався тільки на Ви. Проявляв повагу та толерантність. Він був справжньою “людиною голубої крові””.

Повсякчас будемо вдячні Івану Миколайовичу Брюховецькому за пророблену титанічну працю, за заснування одного з провідних аграрних університетів України.

Більше про історію Сумського національного аграрного університету можна дізнатися за лінком: https://youtu.be/HYia67BXYPQ

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: