метизная компания

У Сумах і по області зростає захворюваність на туберкульоз серед дітей

 Поділитися

Поділитися в

Освітяни та медики нагадують батькам юних сумчан про необхідність проходження дітьми профілактичних оглядів, у тому числі на туберкульоз.

Роз’яснення з даного питання під час брифінгу надали заступник міського голови Станіслав Поляков, в. о. начальника управління освіти і науки Олена Назаренко, в. о. заступника директора з медичної частини КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» Наталія Спічакова.

Заступник міського голови нагадав, законодавством передбачено, що для відвідування закладів необхідні довідки форми № 086-1/о (висновок про стан здоров’я дитини та групу для занять фізкультурою. )та № 063/о (інформація про щеплення.

Посадовець звернув увагу на те, що згідно Наказу МОЗ № 327 серед обов’язкових – огляд на туберкульоз. Він включає в себе опитування особи або її законних представників, які звертаються за медичною допомогою (якщо два «так», лікар має направити дитину вже на проведення проби Манту), фізикальне обстеження особи: огляд, перкусія, пальпація, аускультація, вимірювання маси тіла; рентгенівське обстеження за результатами опитування та фізикального обстеження; бактеріологічне дослідження мокротиння на наявність збудника туберкульозу за результатами опитування та фізикального обстеження; обстеження дітей з використанням специфічних внутрішньошкірних тестів за результатами опитування та фізикального обстеження.

«У батьків є вибір: зробити рентгенівське обстеження, бактеріологічне дослідження мокротиння чи пробу Манту. Проба Манту проводиться в комунальних закладах безплатно, рентгенівське обстеження також можна зробити без проблем у місті, а от бактеріологічне дослідження проводять лише спеціалізовані заклади, в нас це обласний пульмонологічний диспансер у Степанівці», – сказав Станіслав Поляков.

В. о. заступника директора з медичної частини КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» Наталія Спічакова закликала батьків не ігнорувати проведення проби Манту, адже в останні півроку в місті та області фіксується зростання захворюваності на туберкульоз серед дитячого населення: по Сумах – майже в 3 рази, по Сумщині – майже в 3,5 раза. В обласному центрі цей показник нині становить 6,54 на 100 тисяч дитячого населення проти 2,18 на 100 тисяч населення, в аналогічний період торік, в області відповідно 4,9 і 1,4 на 100 тисяч населення.

Фахівець звернула увагу на те, що серед тих, у кого виявили недугу, 35% – діти, чиї батьки відмовлялися від проведення проби Манту, 65% – ті, в кого вона дала позитивну реакцію, але батьки відмовилися від призначень фтизіатра, що призвело до погіршення ситуації та ускладнень при лікуванні.

«Туберкулінодіагностика або проба Манту проводиться з метою своєчасного виявлення туберкульозного інфікування дітей з року і до 18 років. Вона використовується для раннього виявлення латентних форм туберкульозу або туберкульозного інфікування. Латентна форма – це туберкульоз, який має патологічні ознаки в організмі, але не супроводжується будь-якими клінічними симптомами. Тобто дитина, людина ходить з патологічним процесом, але цього не відчуває, вона може бути заразною або незаразною, тобто висівати в навколишнє середовище збудника туберкульозу або не висівати, але в її організмі патологічний процес розвивається і прогресує», –зауважила Наталія Спічакова.

Принагідно спікери нагадали про те, що дітям, які не матимуть щеплень не дозволяється відвідувати заклади освіти, про що є відповідне рішення Верховного суду України. Виняток – медичні протипоказання, засвідченні відповідними довідками.

«Хочу нагадати гарний римський вислів: «Твої права закінчуються там, де починаються права іншої особи». Тобто є право закладу освіти вимагати щеплення відповідно віку, адже діти відвідують організований колектив і це загальна безпека відповідно. Є права батьків вибирати: робити щеплення чи не робити, робити реакцію Манту чи використати альтернативні методи обстеження, якщо є якісь побоювання щодо алергічних реакцій, якісь переконання чи медичні перестороги. Рекомендуємо дбати про здоров’я власних дітей, а також здоров’я та права оточуючих. При наявності передбачених законом документів і довідок заклад прийме дітей, за відсутності чи неуточнених діагнозах – має право відмовити. У будь-якому випадку дитині гарантовано право на освіту, у тому числі альтернативні її форми. Наприклад, «сімейна», без відвідування дитячого колективу», – зазначила Олена Назаренко.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: