метизная компания

У Сумах на боротьбу з COVID-19 спрямували з бюджету громади 56 мільйонів гривень

Суспільство | 15:34, 30.09.2020
 Поділитися

Поділитися в

Представники міської влади та медичної сфери під час брифінгу проінформували щодо робіт у лікувально-профілактичних закладах міста, спрямованих на ремонти та придбання обладнання з метою надання медичної допомоги хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2.

За словами профільного заступника міського голови Максима ГАЛИЦЬКОГО, загальна сума, спрямована з бюджету Сумської міської територіальної громади на реалізацію протиепідемічних заходів у закладах охорони здоров’я склала 56 млн гривень.

Зокрема, медичного обладнання було закуплено на загальну суму 33 млн грн. (у тому числі: апарати ШВЛ – 14 одиниць, кисневі концентратори – 34 одиниці, мобільні пересувні рентгенівські системи – дві одиниці, монітори пацієнта – 59 одиниць).

Засобів індивідуального захисту, лікарських та дезінфікуючих засобів, медичних виробів, витратних матеріалів тощо придбано на 16 млн гривень.

Разом із тим, було виконано ряд будівельних робіт щодо капітального ремонту приміщень відділень, визначених для лікування хворих на коронавірус, вартість яких – 6 млн гривень.

Так, у КНП «Клінічна лікарня № 5» відремонтовано приміщення на першому та п’ятому поверсі поліклініки та хірургічного корпусу № 1 на суму 2 млн 930 тис. грн; у КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» проводяться роботи з ремонту приміщень другого та третього поверхів будівлі стаціонару на суму 2 млн 116 тис. гривень. До кінця поточного року будуть завершені й роботи з капітального ремонту неврологічного корпусу КНП «Клінічна лікарня № 4», договір на виконання яких уклало управління капітального будівництва та дорожнього господарства на загальну суму 26 млн гривень.

Також серед виконаних робіт – ремонт системи подачі кисню та монтаж нових, ремонт апаратів ШВЛ у КНП «Клінічна лікарня № 4», КНП «Клінічна лікарня № 5» та в КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди», що вдалось зробити за суттєвої допомоги благодійників, наголосив Максим Галицький. У цілому від благодійних організацій, підприємців та фізичних осіб на боротьбу з недугою сьогодення отримано благодійної допомоги на загальну суму 9 млн гривень.

«Благодійна допомога небайдужих громадян та волонтерів, а також безпосередньо благодійного фонду «Бізнес – місту» дозволила ще на початковому етапі укомплектувати лікувальні заклади міста необхідними медичними препаратами, обладнанням, засобами індивідуального захисту, тим самим забезпечивши належний рівень надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19 та з підозрою на цю інфекційну хворобу. Водночас і самі медичні працівники стали дещо впевненішими за свою безпеку у ході роботи з такими пацієнтами. Вдячні за підтримку, соціально-відповідальний бізнес – надійний партнер Сумської міської громади!» – підкреслив посадовець.

Міський дитячий інфекціоніст Марина КОРНІЄНКО повідомила, що в лікарні на 100% є все необхідне для роботи в умовах пандемії. Працівники забезпечені захисними костюмами, засобами індивідуального захисту та належним обладнанням, яке дозволяє вчасно діагностувати та надавати медичну допомогу. Крім того, у маленьких пацієнтів є можливість пройти УЗД-дослідження легень, цілодобовий ЕКГ- та УЗД-моніторинг, протромбіновий індекс (дослідження часу згортання досліджуваної плазми крові) та D-дімер (дослідження згортання крові при підозрі на тромбоз глибоких вен, тромбоемболію легеневої артерії, для діагностики ДВЗ-синдрому та для додаткової оцінки вираженості тромбоутворення і моніторингу проведення антикоагулянтної терапії).

Та оскільки в Сумах, як і загалом в Україні спостерігається щоденне збільшення захворюваності на коронавірусну інфекцію, зокрема, на ранок 30 вересня у місті зареєстровано 164 нові випадки, виникла потреба у створенні ПЛР-лабораторії, яка б розвантажила ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України», що займається ПЛР-дослідженнями, зазначила в. о. начальника відділу охорони здоров’я Олена ЧУМАЧЕНКО. Як доповіла керівниця структурного підрозділу, реалізація даного проєкту можлива протягом місяця, однак спеціалісти докладають усіх зусиль аби пришвидшити цей процес. Таким чином, новостворена лабораторія на базі КНП «Клінічна лікарня № 4» дозволить виконувати за допомогою автоматичного аналізатора (придбаного коштом Сумської міської тергромади за 1 млн 800 тис. грн.) 48 завантажень за один цикл роботи (дві години), тобто за зміну таких 150. У той час як цикл у лабораторному центрі сягає шести годин (96 досліджень за зміну). Питання, які ще вирішуються – проходження акредитації та навчання працівників на робочих місцях. Водночас обговорюється з МОЗ України придбання тест-систем для проведення досліджень.

Також Олена Чумаченко розповіла, що відучора, 29 вересня, у відповідності до підписаного з НСЗУ договору, КНП «Клінічна лікарня № 4», яка запланована для госпіталізації хворих на коронавірус другої хвилі, розгорнула в інфекційному корпусі 30 ліжок для пацієнтів з COVID-19, а таких там вже 19, та залучила до роботи чотири бригади медичних працівників. Для прийому хворих на інший інфекційний профіль розташовано сім ліжок на базі терапевтичного корпусу, та, за потреби, їх кількість буде збільшено.

І хоча в обласному центрі вживаються всі можливі протиепідемічні заходи, надається всебічна допомога та підтримка з боку міського голови Олександра ЛИСЕНКА, депутатського корпусу та місцевих підприємців задля попередження поширення та ліквідації коронавірусу, а медичні установи працюють у режимі підвищеної готовності, мешканців закликають слідувати елементарним правилам карантину – дотримуватися маскового режиму, соціальної дистанції, гігієни рук, поверхонь та приміщень, не займатись самолікуванням.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: