СумБуд
метизная компания

У Сумах не будуватимуть комплекс із переробки відходів

Суспільство | 19:52, 19.09.2018
 Поділитися

Поділитися в

Петиція від сумчанина “Побудувати комплекс із переробки відходів” назбирала потрібну кількість підписів та отримала негативну відповідь. Сумчагнам відпомли через відсутню можливість виконання вищевказаних робіт за кошти міського бюджету.

З електронної петиції вбачається, що мешканці бажають щоб у місті був побудований сміттєпереробний завод, який мав би вирішити проблему поводження з відходами у місті Суми. 
Питання, порушене в електронній петиції важливе, але на сьогоднішній день сміттєпереробна галузь в Україні знаходиться на етапі становлення. Законодавча та нормативна база не дозволяє заводам отримувати гроші за переробку сміття, тарифи на захоронення побутових відходів в Україні низькі, відсутні тарифи на переробку, неготовність населення платити більше за утилізацію та й сума, яку економічно вигідно було б отримувати заводам за переробку відходів, зазвичай перевищує номінальну вартість захоронення. Раніше повноваження встановлювати тарифи на переробку сміття були у Національної комісії, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг. Але НКРЕКУ могла встановлювати тарифи тільки тим, чию діяльність ліцензує. Переробку сміття не ліцензували, зараз зробили навпаки: НКРЕКУ ліцензує, але не має права встановлювати тариф. 
Крім того, на сьогоднішній день в Україні сміттєпереробні заводи є дорогими проектами, орієнтовна вартість будівництва сягає від 55 мільйонів євро. А їх окупність залежить знову ж таки від тарифів на переробку відходів, а також від коштів, які вони можуть виручити від продажу виготовленого альтернативного палива. 
Беручі до уваги викладене, зазначаємо, що потенційні інвестори поки що вивчають загальні можливості вкладення коштів в українську сміттєпереробну систему та чекають законодавчих та нормативних змін, бо важливі питання є недоопрацьованими: 
– відсутній механізм повернення інвестицій; 
– необхідне залучення недержавних інвестицій та інших позабюджетних джерел фінансування у сферу поводження з відходами; 
– створення відповідної законодавчої та нормативної бази для правового регулювання відносин щодо діяльності у сфері поводження з відходами; 
– створення умов для реалізації роздільного збирання побутових відходів шляхом запровадження соціально-економічних механізмів, спрямованих на заохочення утворювачів цих відходів до їх роздільного збирання. 
Таким чином, з наведеного вбачається, що виконавчим органом ради – департаментом інфраструктури міста Сумської міської ради розглянуто в установленому порядку вказану електронну петицію, але у 2018 році відсутня можливість виконання вищевказаних робіт за кошти міського бюджету“, – йдеться у відповіді.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

ОН клиник. Лечение гемороя
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: