СумБуд
метизная компания

У Сумах працює центр первинної медико-санітарної допомоги №1

Суспільство | 18:22, 15.03.2022
 Поділитися

Поділитися в

У Сумах надає медичну допомогу пацієнтам Центр первинної медико-санітарної допомоги №1. Про це 15 березня Суспільному розповіли працівники закладу.

У черзі до реєстратури Сумського центру первинної медико-санітарної допомоги №1 – не більш як п’ятеро людей. Сумчанка Олена каже, що зв’язатися з цим медичним центром можливо.

Пацієнти приходять до закладу, за словами сімейної лікарки Анастасії Нагорної, тільки за потреби.

У Сумах працює центр первинної медико-санітарної допомоги №1

“З якими питаннями пацієнти звертаються, то це лікарське свідоцтво про смерть, це хворі з хронічними захворюваннями, такими як цукровий діабет, інсулінозалежні, оскільки дуже гостро стоїть питання про наявність інсуліну в місті Суми. Також хронічні захворювання серцево-судинної системи, гіпертонії, епілепсія, а також всі ті хвороби, які були в мирний час”, – говорить лікарка.

Працює у центрі й медико-санітарна експертиза. Комісія ЛКК проводить первинні огляди, говорить голова лікарської комісії Володимир Шепіль.

“Повторні дещо ускладнилися. Тому що багато людей повиїжджало в евакуацію, тому є деякі питання прострочення так званої групи інвалідності та встановлення самої групи інвалідності. Із початку війни прийшло вже 12 людей первинно, але хворі, які не можуть дістатися до МСЕК, вони проходять все це заочно. Тобто МСЕК зв’язується з пацієнтом і при наявності наших документів, із якими ми направляємо на медико-санітарну комісію, встановлюється група інвалідності первинна”, – говорить він.

У Сумах працює центр первинної медико-санітарної допомоги №1

Працює заклад щоденно з 8:00 до 12:00.

Деякі лікарі не працюють, бо евакуювалися, розповіла директорка центру Алла Оводенко.

“Колектив у нас молодий і багато мам із дітьми. На сьогодні у нас працює чотири амбулаторії. Одна амбулаторія на Іллінській, 48/50, на Ковпака, 7, на Аніщенка, 10 і вулиця Праці. У кожній амбулаторії у нас щоденно й у суботу та неділю з 8 до 12 години працюють сімейні лікарі, лікарі-педіатри, які максимально надають медичну допомогу нашому населенню з гострими станами, звертаються пацієнти, які хочуть щепитися”, – розповіла вона.

За словами Алли Оводенко, вакцинують сумчан від правця та COVІD-19. Вакцини є. Якщо ж мешканці міста уклали декларації з лікарями цього центру, а останні евакуювалися, то можна звернутися до будь-якого лікаря, що лишився.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: