ГазЗбут
СумБуд
метизная компания

У Сумах презентували жіноче об’єднання, яке розвиватиме місто

Суспільство | 08:18, 2.03.2021
 Поділитися

Поділитися в

Напередодні офіційного початку весни, 28 лютого, у обласному центрі відбулася особлива подія: презентація нового жіночого об’єднання «Мереживо», до якого може долучитися кожна небайдужа сумчанка. Ініціатором створення нової спільноти стала народний депутат України Тетяна Рябуха.

  • У місті є інші жіночі об’єднання і клуби, але всі вони ставлять за мету особистісний розвиток жінки або благодійність. Наше об’єднання іншого формату. «Мереживо» – це історія про об’єднання ідей, ініціатив, добрих справ і починань. Це створення моделі поведінки, яка має стати спочатку трендовою, а потім звичною для усіх українок: розвиток рідного міста за допомогою своїх вмінь, можливостей та зв’язків, – пояснила Тетяна Василівна.

Під час презентації жінкам продемонстрували два перших важливих проекти об’єднання: наставництво (особисте і корпоративне) і розвиток сумської громади.

  • Наставництво – це державна ініціатива, що лише починає свій шлях в Україні, – розповіла директор Сумського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Шевченко. – Це допомога однієї людини іншій порадами, поясненнями, яка здійснюється на волонтерських засадах. Діти, які мешкають в інтернатах, не пристосовані до життя, і вийшовши зі стін свого закладу, вони опиняються сам-на сам з безліччю проблем. Їм ні з ким порадитися щодо вибору професії, ні в кого дізнатися, як, приміром, купити мобільний телефон чи заплатити за квитанціями, багато з них навіть не знають, як розбити яйце – адже в інтернаті для них готували, за ними прибирали, їм не доводилося самостійно нічого вирішувати. Тому і виник такий проект смарт-благодійності – не привезти разово цукерки на Новий рік, а стати другом і наставником для однієї дитини, щоб у неї була своя окрема значима доросла людина, до думки якої можна прислухатися, яку можна, не соромлячись, запитати про те, як щось робити і т.п. Три головних напрямки наставництва – це соціалізація, вибір професії та допомога в навчанні. Окрім особистого наставництва, при якому наставник спілкується з однією дитиною і приїздить до неї, існує також корпоративне наставництво – коли діти відвідують підприємства, дізнаються про деталі роботи на них, можуть пройти навчання. Адже вони просто не знають про існування багатьох професій і про те, яку роботу виконують працівники тих чи інших підприємств.

На сьогодні в Сумах близько 10 наставників. Скоро до них додасться ще один – Тетяна Рябуха вже пройшла відповідне навчання і готова стати другом для дитини.

  • Коли ти успішна жінка, мати, дружина – ти можеш нести ще якусь соціальну функцію. Я не можу і не прощу собі ніколи, якщо не допоможу тому, хто цього потребує, своїми порадами, знаннями, участю в житті, – говорить вона.

Також присутні на презентації обговорили другий напрямок діяльності новоствореного об’єднання: розвиток міста і громади. Є багато проєктів з озеленення і благоустрою Сум, які не потребують якихось великих вкладень – їх можна зрушити з місця, просто об’єднавши зусилля жителів міста.  Важливість спільної праці відзначив також голова Сумської обласної державної адміністрації Василь Хома, який також взяв участь у заході:

  • У нашому суспільстві, в нашій країні жінка успішно конкурує з чоловіками. Амазонки повертаються, щоб завоювати цей світ і зробити його успішнішим. Участь у такому клубі робить починання жінок більш потужними, і я вірю, що він допоможе здійснити багато гарних починань. А влада потрібна, щоб створити умови для цього.

 

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: