СумБуд
метизная компания

У Сумах, разом з модернізацією старих потужностей, КП «Шляхрембуд» запроваджує у виробництві нові технології

ЖКГ, Суспільство | 12:04, 15.05.2018
 Поділитися

Поділитися в

Foto

Минулого року у Сумах, поблизу старого,  був запущений новий асфальтний завод. Щоб дізнатися про напрацювання сумських шляховиків у галузі виробництва асфальтобетону, ми поспілкувалися з головним дорожником Сум Олександром Вегерою.

Котельня «старого» асфальтобетонного заводу, що складається з двох парових котлів працює з середини 20 століття. Відтак прийшов час для прийняття рішень її модернізації.

«Час пройшов, все обладнання зносилося. Тому ми цього року зробили все, щоб старе обладнання замінити на нове. На сьогоднішній день старе обладнання законсервоване. Ми закупили нове, яке набагато економічніше та краще працює».

Наприклад, альтернативою двом паровим котлам стало встановлення одного нового масляного обігрівача, який працює в автоматичному режимі з коефіцієнтом корисної дії 98%. На встановлення сучасного нагрівального котла витратили близько 1 мільйона гривень.

«Здавалося б, що це дуже велика сума, проте якщо врахувати, що для випуску асфальтобетону на старих установках ми платили за газопостачання у межах 800-900 тисяч гривень у місяць, то при таких самих об’ємах, використовуючи нагрівальний котел, ми будемо платити максимум 300 тисяч»

Також, використання масляного обігрівача покращує якість асфальтобетону. Адже якщо бітум нагрівається на відкритому вогні, то він втрачає свої властивості, особливо в’язкість, а якщо маслом, то у ємностях підігрів бітуму відбувається поступово , не втрачаючи властивостей речовини.

Окрім нового масляного нагрівача, на заводі ввели і бітумні ємності з підвищеною теплоізоляцією. Це дозволить уникнути енерговтрат.

Разом з модернізацією старих потужностей, КП «Шляхрембуд» оновлюює нові і запроваджує у виробництво передові технології.

«Окрім реконструкції старого заводу, минулого року ми закупили сучасний чотирьохтонний навантажувач англійської фірми. Пропрацювавши на ньому буквально рік, відійшли від використування чотирьох старих навантажувачів. Зробити один етап – це нічого не зробити, тому ми модернізуємо паралельно всі етапи виробництва і поступово закупаємо нові потужності» , – наголошує Олександр Вегера.

Минулого року підприємством була проведена величезна і складна робота по встановленню та підключенню до системи газопостачання та електропостачання нового асфальтобетонного заводу. За процесом приготування асфальту на новому заводі слідкує автоматична система. Завод має потужності виготовляти до 80 тон асфальту нового покоління за годину та, завдяки своїй енергоефективності, може працювати цілодобово. На цю конструкцію з монтажем та усіма комплектуючими Сумська міська рада витратила близько 13 мільйонів гривень.

Така пророблена робота дозволяє підприємству виробляти великі об’єми більш якісної суміші,  що в свою чергу допомагає оперативніше ремонтувати дороги  за наявності фінансування.

Проте, директор КП «Шляхрембуд»  наголошує на необхідності перегляду  стандартів та нормативної бази по асфальтобетону.

«Ті ремонти,  що ми наразі робимо є неефективними. Треба на рівні держави змінювати нормативну базу, а в ДБН вносити поправки, наприклад, бітум замінити на модифікований бітум, щебень на кубовидний щебень, і збільшувати товщину покриття», — наголошує  Олесандр Вегера.

Також, зазначає, що великою проблемою і головною причиною поганого стану доріг у Сумах є недотримання міжремонтних термінів. У доріг є строк експлуатації, який становить 12 років між капітальними ремонтами. Наприклад, вулиця Харківська капітально не ремонтувалася вже 32 роки, Курська -28.

 

На головному знімку (зліва на право) зображені: перший заступник міського голови Володимир Войтенко, директор Департаменту інфраструктури міста Григорій Яременко, директор КП СМР “Шляхрембуд” Олександр Вегера.  

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

ОН клиник. Лечение гемороя
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: