СумБуд
Реклама
метизная компания

У Сумах шукають навчальний заклад, де могла б здобувати професію дівчина з важкою формою ДЦП

Суспільство | 08:12, 24.06.2020
 Поділитися

Поділитися в

Сумська художниця Дар`я Безкоста, яка закінчила школу, мріє стати дизайнеркою. Зараз її мама Олена звертається до різних інстанцій, щоб продовжити навчання доньки. Дівчина із ДЦП – не говорить, і не контролює своє тіло. Спілкується з друзями в інтернеті за допомогою планшету, набираючи літери пальцем ноги. Так само й малює свої картини, пише “Суспільне”.

Після закінчення дев’яти класів Даша мріє здобути спеціальність “дизайн інтер’єру”. Її мама Олена розглядає з методистами інклюзивно-ресурсного центру різні варіанти щодо того, яку спеціальність в училищі дівчина зможе отримати.

Запропонували дві професії. Одна – в 16-му училищі – “маляр-штукатур”, але в цій професії є години, які начитуються за спеціальністю “дизайнер інтер’єру”. Інша професія – “оператор з обробки інформації та програмного забезпечення”. Це перше училище. Можна було б зробити для Дар’ї індивідуальний план навчання і на місцевому рівні вирішити, як би Дар’я могла навчатися, але мене засмучують ці всі професії, це не те, що хотіла і мріяла Дар’я”, – говорить Олена.

Спеціальність, про яку мріє Даша, є у Сумському будівельному коледжі. За словами директора закладу Валерія Гриценка, держава не передбачила програму навчання для студентів, у яких важка форма ДЦП.

“У нашому навчальному закладі навчаються студенти з фізичними вадами, але вони різні. Таких прикладів, як у Даші Безкостої, ми поки не маємо. Ми повинні проконсультуватися і в Міністерстві освіти, і родина Даші теж, як бути, які можуть бути вирішені питання в майбутньому, як сформувати правильно, можливо, індивідуальний навчальний план для цієї дитини. Беручи до уваги її талант, надати допомогу в оволодінні і розвитку її знань, які вона має і повинна мати по державному стандарту”, – говорить директор коледжу.

Тепер Олена Безкоста має намір звернутися до Міністерства освіти для розробки індивідуальної програми. А ще Дар’я має пройти медичну комісію і отримати відповідну довідку для вступу, що коштує близько півтисячі гривень.

Навчатися буде Даша, визначаться зараз з професією, з інклюзивно-ресурсним центром, ми зараз визначимось з індивідуальним планом, і я думаю, що ми розпочнемо заняття 1 вересня. У нас є такі діти, навчаються. У нас є 2 групи в 16-му училищі, в 24-му училищі. У нас діти навчаються з різними хворобами після спеціальних шкіл, після шкіл-інтернатів. Тобто, у нас такий досвід є організації навчального процесу”, – розповіла директорка департаменту освіти Сумської облдержадміністрації Вікторія Гробова.

Картини Даша малює пальцем ноги. В неї відбулося півтора десятки персональних виставок. У 2013 році стала лауреатом всеукраїнської премії “Гордість країни” в номінації “Сила духу”.

Фільм про Дашу зняла українська режисерка Наталія Бабенко. Він називається “Народження митця” (Birth of an Artist). 2016 року картина отримала нагороду на американському фестивалі “New Hopе”.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: