ГазЗбут
СумБуд
метизная компания

У Сумах у День родини вручили сертифікати містянам, які стануть наставниками для дітей-сиріт

Суспільство | 16:06, 8.07.2020
 Поділитися

Поділитися в

У Сумах у День родини вручили сертифікати містянам, які першими в місті та області пройшли спеціальне навчання та стануть наставниками для сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Наставництво передбачає добровільну безоплатну підтримку та допомогу, насамперед у підготовці до самостійного життя дітей, котрі проживають у закладах для сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Стати наставниками в числі перших зголосились 10 сумчан (восьмеро жінок і двоє чоловіків), у тому числі одне подружжя.

Наразі п’ятеро новоспечених наставників вже заочно познайомились зі своїми підопічними, котрі є вихованцями дитячого будинку ім. С. П. Супруна та налагодили контакт із ними. Згодом буде підписано тристоронній договір (наставник – міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – керівник закладу, в якому перебуває дитина), після чого наставники зможуть тісніше спілкуватись із підопічними.

Нагадаємо, метою наставництва є підготовка дитини, яка проживає у закладі, до самостійного життя шляхом розвитку її фізичного, духовного та інтелектуального потенціалу, впевненості у власних силах, формування культурних і моральних цінностей.

Серед основних завдань наставника – визначення та розвиток здібностей дитини, сприяння реалізації її інтересів у професійному самовизначенні; надання дитині доступної інформації про її права та обов’язки; формування в дитини практичних навичок, спрямованих на адаптацію її до самостійного життя, зокрема щодо вирішення побутових питань, розпорядження власним майном і коштами, отримання освітніх, соціальних, медичних, адміністративних та інших послуг; ознайомлення дитини з особливостями суспільного спілкування та подолання складних життєвих ситуацій; сприяння становленню дитини як відповідальної та успішної особистості; формування в дитини навичок здорового способу життя.

Наставником може бути повнолітня дієздатна особа, яка має бажання підтримати сироту чи дитину, позбавлену батьківського піклування.

Наставництво здійснюється в індивідуальній формі однією повнолітньою дієздатною особою над однією дитиною.

Вичерпну інформацію щодо наставництва можна отримати в міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (вул. Харківська, буд. 42, тел.: 70-06-07, 70-07-04).

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: