метизная компания

У Сумах відсьогодні запрацювала система «Custody Records» направлена на захист прав затриманих та поліцейських

Суспільство | 14:30, 24.12.2021
 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні,  24 грудня, у Сумському  районному управлінні поліції   було  введено в дію систему «Custody Records» – комплекс відео та електронної фіксації усіх дій з моменту доставлення особи до підрозділу поліції до подальшого її затримання.

Презентація відбулася за участі начальника Головного управління Національної поліції в Сумській області Сергія Чижа, начальника Сумського районного управління поліції Костянтина Лебідя, заступника голови Сумської обласної державної адміністрації В’ячеслава Печененка, міського голови Олександра Лисенка, керівника Сумської обласної прокуратури Олексія Тубельця директора регіонального центру з надання вторинної правової допомоги у Сумській області Олени Демченко, працівників поліції.

Повна фіксація дій затриманого в режимі онлайн дає змогу спостерігати, що відбувається з особою з моменту її доставлення до підрозділу поліції, проведення слідчих дій, спілкування із захисником до моменту та в процесі поміщення та перебування в кімнаті для затриманих. Окрім того, вказана система дає змогу дистанційно аналізувати роботу самих поліцейських.

«Система «Custody Records» має на меті підвищити стандарти захисту прав затриманих осіб та поліцейських, – зазначив очільник ГУНП в Сумській області Сергій Чиж. – Система також  передбачає створення окремої ланки – інспекторів із дотримання прав людини. Для впровадження системи у Сумському районному управлінні поліції  було здійснено перепланування внутрішнього простору.  Всі нові приміщення  тепер  облаштовано відеокамерами, тобто все створено відповідно до вимог міжнародних стандартів з дотримання прав людини».

Комплекс приміщень також передбачає окремі кімнати для проведення слідчих дій із затриманими, а також окреме приміщення для здійснення конфіденційної зустрічі підозрюваної особи з захисником із дотриманням правил особистої безпеки.

Як зазначив старший інспектор з особливих доручень відділу уповноважених з контролю за дотримання прав людини в поліцейській діяльності (з дислокацією в Сумській області) Управління дотримання прав людини Національної поліції України Євген Євтєєв, алгоритм роботи «Custody Records»  передбачає такі етапи: фіксацію дій з моменту доставлення затриманої особи до підрозділу поліції, реєстрація вказаної особи в електронній базі даних, інтерв’ювання затриманої особи, а також поліцейських, які здійснювали затримання. Також система передбачає автоматичне повідомлення центру з надання вторинної безоплатної правової допомоги у разі затримання та необхідність залучення адвоката.

Присутні на презентації гості, відмітили, що  система «Custody Records» це крок у майбутнє та крок до зміцнення законності і правопорядку.

Проєкт «Custody Records» націлений на захист прав та безпеки затриманих, доставлених до підрозділу осіб, забезпечення дотримання прав людини та уникнення можливих безпідставних звинувачень громадян щодо дій поліцейських.

Відділ комунікації поліції Сумської області

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: