СумБуд
SMR
метизная компания

У Сумах заборонили ходити однією з вулиць: наскільки це законно?

Суспільство | 08:26, 28.08.2020
 Поділитися

Поділитися в

Оголошення про заборону ходити вулицею Оксамитовою з’явилося у Сумах. Його повісили в районі аеропорту, біля кінцевої зупинки тролейбусів.

Тут розташовані близько десятка приватних будинків. Далі – стежка до гаражів. Знімальна група Суспільного зустріла на цій вулиці лише робітників. Вони сказали, що вдень тут власників не буває. Сусідня вулиця перекрита: встановлені ворота і будинок для охорони. З іншого боку Оксамитової є пішохідна стежка.

Начальник інспекції з благоустрою міста Суми Руслан Голопьоров сказав, що для встановлення обмежень на пересування землею міської громади мають бути проєктна документація і відповідне рішення міськвиконкому.

“Здебільшого ці перепони встановлюють самостійно, незаконно, без погоджень”, – говорить він.

Звернення надходять у письмовому вигляді: “Виходить спеціаліст, перевіряє. Звертається сам до земельних ресурсів, дає відповідь. У разі, якщо перепона стоїть незаконно, власників ми встановити не зможемо все одно”, – зазначає посадовець.

Потім, за його словами, готують відповідне звернення до управління архітектури та містобудування з проханням внести цю перепону до переліку демонтажу незаконно встановлених елементів благоустрою.

“Комісія розглядає, роблять проєкт рішення на виконавчий комітет, і він приймає рішення, що перепону за такою адресою необхідно демонтувати”, – додав він.

У чиїй власності дорога директор департаменту ресурсних платежів Юрій Клименко пообіцяв розповісти сьогодні. Про можливість перекриття дороги розповів юрист центру безплатної вторинної правової допомоги Олексій Рибалка.

Юрист Олексій Рибалка говорить, що у випадку, коли дорога перебуває приватній власності, то власник може розпоряджатися нею на свій розсуд, в тому числі і обмежувати рух.

“Якщо ж дорога перебуває на балансі у територіальної громади і власником є громада міста Суми, то в цьому випадку будь-які обмеження можуть встановлюватися лише за згодою власника”, – зазначив він.

У цій ситуації, за його словами, це – Сумська міська рада. Встановлення обмежень повинне бути погоджене з органами національної поліції, державної служби з питань надзвичайних ситуацій, говорить Рибалка.

“Наприклад, машина пожежна повинна безперешкодно подолати цю огорожу і опинитися біля будинку для того, щоб загасити пожежу”, – додав експерт.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: