метизная компания

У Сумах захищають майно громади

Суспільство | 17:15, 3.06.2019
 Поділитися

Поділитися в

Під час щопонеділкової апаратної наради директор департаменту забезпечення ресурсних платежів Юрій КЛИМЕНКО поінформував про заходи, спрямовані на запобігання повторного захоплення автостоянок, переданих в управління КП «Паркінг».

За словами посадовця, на даний час за територіальною громадою Сум зареєстровано п’ять автомобільних стоянок, які є комплексами будівель і споруд, що використовуються КП «Паркінг» у якості стоянок автомобільного транспорту. Наразі департаментом забезпечення ресурсних платежів з’ясовано, що у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно зареєстровані права власності на автостоянки, а саме об’єкти нежитлової нерухомості: автостоянка № 2 «Курська», № 3 «Пролісок», № 4 «Псел», № 5 «Зарічна», № 7 «Заозерна» за ПВКМП «Агро».

«Разом з тим, зареєстровані за ПВКМП «Агро» автостоянки розміщуються на сформованих земельних ділянках комунальної власності, власником яких є територіальна громада міста, – підкреслив Юрій Клименко. – Із зазначеного вбачається, що ПВКМП «Агро» намагається заволодіти комунальним майном на підставі реєстраційних документів на те ж саме майно (комунальні автостоянки, що передані в управління КП «Паркінг»), але зареєстрованим без адрес Державному реєстрі речових прав».

Профільним структурним підрозділом з’ясовано, що ПВКМП «Агро» придбало автостоянку № 2 «Курська», автостоянку № 4 «Псел» та автостоянку № 7 «Заозерна» у ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Геоінформаційні технології», яке в свою чергу їх придбало у Сумської обласної організації всеукраїнської спілки автомобілістів. Автостоянку № 3 «Пролісок» та автостоянку № 5 «Зарічна» ПВКМП «Агро» придбало безпосередньо у Сумської обласної організації всеукраїнської спілки автомобілістів.

Керівник департаменту забезпечення ресурсних платежів зазначив, що в діях ПВКМП «Агро», ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Геоінформаційні технології» та Сумської обласної організації всеукраїнської спілки автомобілістів вбачаються ознаки кримінального правопорушення передбаченого ст. 205-1 та ст. 206-2 КК України, а саме: підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб-підприємців, та протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації.

У зв’язку із вищевказаним, департамент звернувся із заявою про вчинення злочину до правоохоронних органів, зокрема: до Головного управління Національної поліції в Сумській області, прокуратури Сумської області та УСБУ в Сумській області. Відтак, Сумським відділом поліції ГУНП в Сумській області здійснюється досудове розслідування за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, 4 ст. 358 КК України «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів».

Крім того, зазначає посадовець, з’ясовано, що реєстрація прав на майно, яке належить до комунальної власності територіальної громади Сум за іншими суб’єктами господарювання, проведено державним реєстратором КП «Центр реєстрації майнових прав» Лебединської районної ради. Такі реєстраційні дії державним реєстратором проведено з порушенням вимог ст. 24 та ст. 27 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та всупереч Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень. У зв’язку з чим, департаментом забезпечення ресурсних платежів подано скаргу до Міністерства юстиції України на дії даного державного реєстратора. За повідомленням Міністерства юстиції України, зазначена скарга була прийнята та спрямована для розгляду до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, але на даний час інформація про результати її розгляду відсутня.

В свою чергу ПВКМП «Агро» звернулось до Господарського суду Сумської області з позовом до Сумської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення міської ради щодо зарахування до комунальної власності територіальної громади міста нерухомого майна, на підставі якого було зареєстровано за сумською громадою право власності територіальної громади на зазначене майно.

«Наразі департаментом забезпечення ресурсних платежів разом із КП «Паркінг» готуються позовні заяви до суду про скасування державної реєстрації прав власності на об’єкти нерухомості, зареєстрованої ПВКМП «Агро», – додав Юрій Клименко.

В. о. міського голови Володимир ВОЙТЕНКО подякував правоохоронним органам, зокрема керівництву Сумського відділу поліції ГУНП в Сумській області та Управління патрульної поліції у м. Суми за оперативне реагування на ситуацію.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: