СумБуд
метизная компания

У Сумській лікарні №5 знову запрацює флюорографічний кабінет

Суспільство | 12:20, 30.10.2021
 Поділитися

Поділитися в

Після дев’ятимісячної перерви у п’ятій Сумській лікарні запрацює флюорографічний кабінет. За словами директора лікарні В’ячеслава Петренка, за день до медичного закладу на прийом до лікарів приходять від 400 до 450 пацієнтів. Третина з них потребує флюорографічного обстеження.

До цього у лікарні вже був флюорографічний кабінет. Однак апаратура дозволяла обстежувати тільки грудну клітину. Зараз обладнання має більші можливості, каже завідувачка відділення променевої діагностики Наталія Дорофєєва.

“Поставили сюди багатофункціональний рентгенодіагностичний апарат, який може виконувати обстеження всіх органів і систем, тобто, якщо буде виникати необхідність обстеження не тільки органів грудної клітини, він може виконувати дослідження кісток, суглобів”, — говорить вона.

У Сумській лікарні №5 знову запрацює флюорографічний кабінет

На такому обладнанні можна робити до ста знімків за зміну. Це — кожні чотири хвилини. Дані пацієнта одразу записуються і зберігаються на комп’ютері, розповідає лікарка-рентгенолог Юлія Горленко.

“Це сучасний апарат: йде вся обробка у цифровому форматі. Світлина одразу робиться і передається автоматично на комп’ютер. З початку йде до лаборанта, де знімок обробляється, а потім одразу — до ординаторської, де ми описуємо цю світлину”, — говорить вона.

У Сумській лікарні №5 знову запрацює флюорографічний кабінет

Новий флюорограф корейського виробництва придбали за гроші платників Сум ще у 2020 році. За словами директора лікарні В’ячеслава Петренка, під сучасний апарат довелося робити і ремонт в приміщенні.

“Він коштує два з половиною мільйона, плюс півтора мільйони – ремонт, який сьогодні тут зроблений, за сучасними вимогами будівельними, інженерними. Тут є кондиціонування. Тут є все, що на сьогодні має бути у сучасних рентген-кабінетах”, — ділиться директор медичного закладу.

У Сумській лікарні №5 знову запрацює флюорографічний кабінет

Поставило обладнання ТОВ “Ілатанмед” — фірма зареєстрована у Києві. Це буде четвертий договір, який фірма має з місцевими лікувальними закладами.

У Сумській лікарні №5 знову запрацює флюорографічний кабінет

Запрацює кабінет із 1 листопада на першому поверсі закладу. Пройти обстеження безкоштовно можна лише за електронним направленням від сімейного лікаря.

suspilne.media

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: