метизная компания

У Сумській області можна відвідати скіфські кургани

Суспільство | 20:15, 16.05.2020
 Поділитися

Поділитися в

Знаєте Ви що Сумщина багата на скіфські кургани?
Один з них, найбільший курган Посульської групи скіфських некрополів знаходиться неподалік Пустовійтівки та має назву “Старша могила”.

Скіфська могила початку VI ст. до н.е. є найбільшою серед 250 курганів Посулля і знаходиться вона в урочищі Стайчин Верх (місцеві жителі називають ще оксютинські кургани або посульські кургани), неподалік села Оксютинців Роменського району Сумської області. Посульська група поховань скіфських воїнів-дружинників VI-V ст. до н.е. є «царським» цвинтарем

Висота «Старшої могили» становила 21 метр, а окружність досягала 400 кроків. Поховання вождів і представників знаті в насипних курганах дозволило багато чого довідатися про культуру і мистецтво цього народу. Більшість знахідок, виявлених в могилах скіфів, викликають величезний інтерес вчених усього світу. За багатством поховань їх кургани можна порівняти лише з микенскими гробницями в Греції.

Під час наукових досліджень в 1888-1889 рр., під насипом була відкрита велика гробниця у вигляді дерев’яного зрубу, з похованням скіфського вождя, з великою кількістю озброєння й кінського убору.
Отримані знахідки підтверджують унікальність, яка характерна посульській групі скіфських курганів – це обряд поховання, облаштування гробниці, залізні бойові сокири, бронзові прорізні навершя, прикрашені голівками круторогих биків, кістяні приналежності кінського убору. Характерно, що вождь був похований один. Очевидно, що відбулися певні зміни в устоях давнього племені, і саме тут, на берегах Сули, «Священна Земля Геррос», за переказами Геродота, приймала великих воїнів на вічний спочинок.

На сьогодні курган, як пам’ятка культурної спадщини, входить до складу Державного історико-культурного заповіднику “Посулля”, – йдеться на сторінці відділу промоції та туризму Сумської ОДА у фейсбуці.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: