метизная компания

У Сумському НАУ відкрили інноваційний модуль “Hog Slat”

Освіта, Суспільство | 08:14, 4.03.2020
 Поділитися

Поділитися в

Вчора в Сумському НАУ відкрили лабораторію з розведення свиней. За співпраці американської компанії ТОВ “Hog Slat” та  ТОВ «НВП «Глобинський свинокомплекс» в аудиторії навчального закладу встановили інноваційні модулі, клімат-бокси, мультимедійну систему. 

Нове обладнання дозволяє мінімізувати вплив людини на процес вирощування свиней. Така модернізована система унеможливлює появу африканської чуми на 99,9%. Адже основним збудником хвороби є людський фактор. Безконтактний процес вирощування не лише зменшує ризики захворювання, а й забезпечує чистоту процесу без запаху та бруду.

“Сьогодні у СНАУ дійсно історична подія. Рівно рік тому ми домовилися з американською компанією “Hog Slat”  та “Глобинським свинокомплексом” щодо відкриття унікальної лабораторії, завдяки якій на території університету показано технологічний цикл вирощування свинини. І ось вже відсьогодні студенти зможуть проходити практичні заняття. Це говорить про те, що бізнес  робить конкретні кроки для розвитку українських фахівців”, – говорить Володимир Ладика, ректор Сумського НАУ, академік НААН України.

Завдяки обладнанню від ТОВ “Hog Slat”,  у лабораторії змодельовано всі виробничі процеси – від утримання тварин, роздачі  для них кормів та  їх напування до регулювання температури та вентиляції.

“Наша компанія є унікальною серед виробників обладнання, тому що крім виробництв обладнання, ми також володіємо і власними комерційними фірмами з вирощування свиней. Тому, коли ми розповідаємо про обладнання, інновації, нові технології, то  говоримо про це з точки зору практика. Лабораторія такого демо-класу в університеті це дуже важливий внесок у розвиток свинарства. Студенти мають отримувати не тільки теоретичні, а й практичні знання у навчальному закладі”, – говорить Лана Вівант, генеральний директор ТОВ “Hog Slat”.

Автоматичне устаткування в лабораторії супроводжує основні технологічні етапи в свинарстві: запліднення, очікування, опорос, дорощування, відгодівля.

“Коли ми почали співпрацювати з “Глобино”, виявилося, що наші студенти лише тиждень ознайомлюються з обладнанням. Річ у тім, що на підприємствах немає спеціалістів, які вміють навчати студентів. В Сумському ж НАУ  є необхідні спеціалісти, але не було відповідного обладнання для навчання. Тому й виникла така ідея – створити лабораторію у навчальному закладі аби студент набував усі необхідні практичні навички до стажування. Ця лабораторія має кілька модулів: модуль кормотранспортування, дозування та роздавання корму, клімат-бокси, на яких включається підтримка і створення температури, модуль напування, модуль з утримання свиней”,Микола Повод, викладач Сумського НАУ, який курує практику студентів на «Глобинському свинокомплексі».

“Загалом галузь свинарства потребує інвестицій в обладнання, аби вивести його на абсолютно новий конкурентний рівень. В Україні є досить великий ринок споживання, потенціал розвитку свинарської галузі. Вийти з продукцією на світовий ринок неможливо без запровадження новітніх технологій, найкращих підходів, які використовують інші провідні виробники. Тому важливо аби нове покоління свинарів, яке зараз виховують вищі навчальні заклади також актуалізували своє навчальне обладнання до потреб ринку та  виробника” , – зазначає Олександра Бондарська, віце-президент асоціації “Свинарі України”.

Лабораторний кабінет створювали студенти Сумського НАУ під керівництвом головного інженера “Hog Slat”.

 “Цю аудиторію робили я та мої колеги-студенти під керівництвом головного інженера “Hog Slat”. Раніше я проходив стажування у компанії “Глобино” та “Hog Slat”, де набував практичні навички. Дуже вдячний за нові можливості для студентів – застосовувати теоретичні знання на практиці безпосередньо в навчальному закладі”, –  говорить Руслан Чорний, студент інженерного факультету.

 

 

 

 

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: