метизная компания

У Сумському ЦРМС обговорили реформу децентралізації з представниками Німеччини

 Поділитися

Поділитися в

Вчора у Сумському Центрі розвитку місцевого самоврядування відбулася прес-конференція щодо проведення реформи децентралізації в Україні. До Сум завітали спеціальний посланник уряду Німеччини з питань реформ в Україні Ґеорґ Мільбрадт, перший секретар Представництва ЄС в Україні Бенедикт Геррманн, директор Програми «U-LEAD з Європою» від німецької компанії GIZ Бастіан Файгель.

Реформа децентралізації – одна з найбільш успішних та популярних в Україні. Вона передбачає передачу значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування. Для посткомуністичних країн дуже важливо змінити не лише адміністрування, рівні управління, але і свідомість. За словами Ґеорґа Мільбрадта, завдяки децентралізації громадяни відчувають свій вплив на локальному рівні, тому пробуджується й соціальна свідомість.

 “Ви відповідаєте за себе. Звісно, ви потребуєте допомоги від президента та парламента, але на локальному рівні відчувається ваш вплив. Дуже добре є те, що податки на доходи фізичних осіб у  60% надходять до бюджету громади. У порівнянні з минулими роками, наразі податкові надходження є більшими”

Під час конференції було висвітлено й питання реформування районів. Після реформування на місцевому рівні, нова мережа районів налічуватиме близько 100.

 

“Місцеві громади були позбавлені прав. Перший крок – формування спроможних громад. Це проблема для сільської місцевості, бо потрібно формувати нові одиниці. Якщо ви реформуєте місцевий рівень, то це має наслідки для наступного – районного. Є два виходи: або взагалі ліквідувати, або створити укрупнені нові райони. Наскільки я знаю бльшість експертів не пропонують зберегти райони, але у меншій кількості, з 500 до 100. Наразі обговорення триває і жодного рішення ще не принято”, – говорить Ґеорґ Мільбрадт.

Важливим кроком вслід за децентралізацією є освітня, правова та медична реформи, вони повинні бути синхронизовані. Наразі в Україні всі реформи не скоординовані належним чином.

 

“Проблема полягає в тому що через тиск часу кожне міністерство розробляло реформу для себе. І співпраці між різними діячами не було. Коли ми говоримо про районний рівень, то він потребує більше співпраці. Нові структури поліції, охорони здоров’я,освіти тощо повинні мати одну мапу. Це буде наступним кроком – координувати усі реформи на місцевому рівні. У підсумку Україна матимете одну мапу, а не десять. Це можливо зробити за декілька років за умови, що адміністрація державного управління буде у цьому зацікавлена”, – зазначລеорґ Мільбрадт.

 

На питання, скільки ще буде тривати децентралізація, Ґеорґ Мільбрадт відповів, що точної відповіді ще не має.

“Перші ідеї щодо децентралізації з’явилися ще під час помаранчевої революції, вони не були успішними. У 2014 році вони стартували повторно з новим урядом. Наразі реформування країни триває. Якщо Україна зможе завершити децентралізацію до 2020 року –  це буде великим успіхом. Але проблема полягає в тому, що Україна має вже 25 років трансформації”

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: