метизная компания

У вересні стартувала кампанія з відключення боржників від електропостачання

Суспільство | 10:52, 14.09.2021
 Поділитися

Поділитися в

З 20 серпня 2021 року набрав чинності Закон України, який скасовує заборону на відключення електроенергії побутовим споживачам через заборгованість. Надання житлово-комунальних послуг не припинятимуть в період дії “червоного” рівня епідеміологічної небезпеки в регіоні та протягом 30 днів після його завершення.

ВАЖЛИВІ ЗАКОНОДАВЧІ НЮАНСИ

  • протягом 30 днів після виходу із “червоної” зони не можна припиняти електропостачання населенню, але постачальникам дозволяється:

– надавати побутовому споживачу попередження про припинення електропостачання за заборгованість;

  – направляти звернення до розподільчої компанії про необхідність здійснення відключення після завершення 30 днів з моменту скасування “червоного” рівня епіднебезпеки.
  • якщо до запланованої дати припинення електропостачання рівень епідемічної небезпеки змінюється на “червоний”, розподільча компанія не здійснює відключення та письмово інформує електропостачальника про відхилення звернення;
  • встановлення “червоного” рівня епіднебезпеки після відключення споживача не є підставою для відновлення постачання електроенергії без оплати заборгованості;
  • норми Закону про запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби не обмежують право операторів систем розподілу та електропостачальників на припинення постачання електроенергії:

– непобутовим споживачам з підстав, визначених Правилами роздрібного ринку електричної енергії;

  – побутовим споживачам з інших визначених ПРРЕЕ підстав, окрім заборгованості за фактично спожиту електроенергію;

 • на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), та протягом 30 днів з його скасування, як і раніше, ЗАБОРОНЕНО нарахування і стягнення неустойки (штрафів, пені) за несвоєчасну оплату рахунків за електроенергію побутовими споживачами.

ПРИПИНЕННЯ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ БОРЖНИКАМ У ДЕТАЛЯХ

За інформацією відділу по роботі з споживачами електроенергії ТОВ “ЕНЕРА СУМИ”, більше 100 тисяч cпоживачів несвоєчасно або не повністю розраховуються за надані послуги. Загальна заборгованість жителів області становить понад 30 мільйонів гривень, без нарахувань за серпень.

Наразі Сумщина перебуває в “зеленій” карантинній зоні, тому ТОВ “ЕНЕРА СУМИ” направляє боржникам попередження про припинення електропостачання.

Якщо споживачі не вирішують питання заборгованості, постачальна компанії ініціює процедуру відключення, а оператор системи розподілу проводить знеструмлення обєктів.  

Уже близько 250 побутових споживачів отримали попередження, більше 70 з них відключено від електропостачання.

ВІДНОВЛЕННЯ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ

Закликаємо споживачів сумлінно оплачувати рахунки за електроенергію, щоб уникнути відключення і додаткових витрат!

Для відновлення електропостачання потрібно не тільки погасити борг, а й оплатити повторне підключення.

Про усунення причин відключення ініціатор цієї процедури повідомляє оператора системи розподілу в день отримання такої інформації. Відновлення електроживлення здійснюється протягом 3 робочих днів у містах та 5 робочих днів у сільській місцевості.

 Турбота про затишок у оселях – це вчасні розрахунки за електроенергію!

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: