метизная компания

Українці збирають підписи за послаблення контролю над приватними сонячними електростанціями

Суспільство | 17:42, 24.12.2022
 Поділитися

Поділитися в

Приватні сонячні електростанції є саме тим джерелом енергії, яке неможливо повністю знищити ракетами або дронами.
В Україні зараз близько 45 тис приватних сонячних електростанцій, які мають потужність більше 1.2 ГВт (це дуже відчутний вклад в енергетичну інфраструктуру України).

В фінансовому еквіваленті це сотні млн евро заощаджень небайдужих українців, які інвестували в розвиток енергетичної незалежності України.Стаття 58 Конституції України 1996 року закріплює один з найважливіших загальновизнаних принципів сучасного права – закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Це означає, що вони поширюють свою дію тільки на ті відносини, які виникли після набуття законами чи іншими нормативно-правовими актами чинності. Закріплення названого принципу на конституційному рівні є гарантією стабільності суспільних відносин, у тому числі відносин між державою і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього закону чи іншого нормативно-правового акта.

Але зі сторони НКРЕКП спостерігаються регулярні нападки на приватну децентралізовану генерацію всупереч Конституції України, всупереч державним гарантіям, підписаним договорам і обіцянкам державної влади підтримувати розвиток незалежності енергетичної інфраструктури. Постанова НКРЕКП суперечить самим принципам і засадам програми “Зелений тариф”, яка була гарантована до 2030 року.

Зміст цієї і попередніх постанов НКРЕКП:

– 05.10. 2022 р. НКРЕКП внесені зміни до “Правил роздрібного ринку електричної енергії”, які докорінним чином міняють правила “Зеленого тарифу”, навіть для існуючих домашніх СЕС, незмінність якого нам гарантували законом і незмінність якого нам гарантує конституція, і виконання деяких пунктів якого під час військового стану просто неможливо. Поняття приналежності “Зеленого тарифу” домогосподарству підміняється на приналежність до власника.

– окрім цього, вищезазначена постанова вимагає від всіх власників дСЕС споживати електроенергію, інакше не буде оплати за згенеровану електроенергію, що нечувано в умовах енергодефіциту. В умовах, коли мільйони людей покинули свої домівки, їм не заплатять за генерацію

– виплати по “Зеленому тарифу”, були відтерміновані на невідомий час знову ж таки постановою НКРЕКП, багато власників домашніх СЕС які будували свої станції на кредитні кошти поставлені на межу банкрутства та втрату свого майна, але, окремі енергопостачальні компанії порушують навіть ці домовленості. На даний момент, навіть не відомо коли буде остаточний розрахунок.

Всі власники сумлінно виконують свої зобов’язання, і продовжують підтримувати енергомережу країни, не дивлячись на затримку виплат та часткові втрати від обстрілів.

Прошу відмінити постанову НКРЕКП №1272 від 05 жовтня 2022 року та постанову НКРЕКП №396 від 26 квітня 2022 року через те, що перешкоджання генерації електроенергії приватними сонячними електростанціями і невиплати коштів призведуть до посилення дефіциту електроенергії в умовах війни та до банкрутства тисяч громадян України, які інвестували в розвиток енергетичної незалежності України”, – йдеться у повідомленні.

Підписати петицію можна ТУТ.
Нині зібрали майже 5 тисяч підписів із 25 необхідних.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: