метизная компания

В мережі кафе міста Суми працюють неповнолітні без трудових договорів

Суспільство | 15:55, 6.09.2021
 Поділитися

Поділитися в

Під час інспектування мережі закладів харчування у місті Суми встановлено 7 фактів використання незадекларованої праці, в тому числі виявлено відсутність трудових договорів у 2 неповнолітніх осіб. Контрольним заходом було охоплено 2 заклади цієї мережі, господарську діяльність в яких здійснюють 3 суб’єкти господарювання.

Без трудових договорів працювали кухарі, офіціанти та прибиральниці.

В ході інспекційного відвідування на письмову вимогу інспекторів надано цивільно-правові договори на осіб, які виконували трудові функції. Документів, які підтверджують належне оформлення трудових відносин фахівцям Держпраці не надано.

Особливої уваги трудове законодавство приділяє праці неповнолітніх осіб. В обох закладах харчування виявлені працівники, які не досягли 18 років. Так хлопець 2003 року народження перебував в приміщенні кафе в спеціальному одязі, виконуючи функції офіціанта та повідомив інспектору праці, що працює близько місяця, а саме проходить стажування, працює згідно встановленого графіку. Заробітну плату отримує готівкою у розмірі 25 грн. за годину.

В іншому закладі працювала дівчина 2005 року народження, яка під час інспекційного відвідування виконувала роботу прибиральниці та посудомийки.

За результатами перевірки інспекторами праці складені акти та виписані приписи щодо усунення виявлених порушень.

Нагадаємо, що штраф за одного працівника, допущеного до роботи без укладення трудового договору, становить 60 тисяч гривень, а у разі повторного вчинення такого порушення – 180 тисяч гривень.

Після проведення перевірки, відповідно бази даних, отриманій за запитом до Пенсійного фонду, суб’єкти господарювання працевлаштували 2 осіб.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: