ГазЗбут
СумБуд
метизная компания

В Сумах відбуваються нічні скиди нечистот у Псел

Суспільство | 09:00, 13.07.2020
 Поділитися

Поділитися в

Влада міста Суми вводить в оману щодо реального стану забруднення ріки Псел та її притоків, як і в цілому екологічного стану міста. Зокрема, приховує факти регулярних скидів неочищених стоків. Про це заявив державний управлінець, фахівець з місцевого та регіонального розвитку Дмитро Живицький під час онлайн-спілкування з користувачами Facebook.

В межах інформаційного проекту «PRO права з Дмитром Живицьким» нещодавно відбувся перший випуск – «PRO довкілля: права сумчан на безпечне навколишнє середовище».
Дмитро Живицький зазначив, що однією з найбільших проблем міста є питання екології, недотримання екологічного законодавства, проблема абсолютного нехтування сьогоднішньою владою Сум тими вимогами законодавства, які існують в Україні.

Він констатував той факт, що на жаль, сьогодні влада міста Суми скидами забруднює річку Псел та її притоки.

«Я буквально декілька днів тому прогулявся тут по берегу, поспілкувався з рибалками, з відпочиваючими, які знаходяться на березі річки, вони мені чітко сказали, що декілька разів на тиждень, вночі, після 11-12-ї години вечора є залпові скиди нечистот з очисних споруд міста Суми в річку. Але сьогодні мер нам розказує про те, що це якийсь “донний мул”, що це якісь природні процеси, які проходять в річці. Ми бачимо, що очисні не реконструюються, ми вже 5 років слухаємо балачки про те, що “ось буде план, ось будуть колись розроблені проекти, ми вже залучаємо міжнародних партнерів, інвестиції, ми будемо займатися, будемо, будемо…” Але на жаль, на сьогодні нічого такого не відбувається», – наголосив Дмитро Живицький.

Він також зазначив, що Псел і його притоки забруднюються не лише скидами з очисних споруд, але й внаслідок невирішеної проблеми Косівщинського водосховища і відсутності централізованого каналізування у приватному секторі поблизу берегів сумських річок.
Протягом подальшого спілкування він також окреслив проблеми ліквідації звалища пестицидів на території колишнього колгоспу «Тепличний». За словами Живицького, тут спостерігається повне небажання міської влади вирішити проблему з пестицидами. Це страшні отруйні речовини і канцерогени, які зараз лежать просто неба на місці зруйнованого складу, потрапляють у повітря, можливо, у водозабір, в те саме Косівщинське водосховище, і отруюють сумчан.
Дмитро Живицький підкреслив, що невирішеними залишаються питання рекультивації старих полігонів захоронення твердих побутових відходів, діючого полігону ТПВ. Тому в Сумах може повторитися «львівська історія» зі сміттям. Непрозоро і з корупційною складовою проводиться конкурс на вивіз відходів у місті, відкрите питання з будівельними відходами.

Крім того, Живицький озвучив питання звалища залишків асфальту після дорожніх ремонтних робіт і вуличного змету в природному яру в районі проспекту Козацького. За його словами, таким чином «міська рада і КП “Шляхрембуд”, яке робить ремонти і прибирає дороги, самі забруднюють місто». Шкідливі речовини з цього звалища можуть так само потрапляти у водні артерії, а потім – у питну воду сумчан.

Зсуви ґрунту в районі вулиці Тополянської Живицький охарактеризував як екологічну і техногенну катастрофу, через яку замулюється русло Псла, можуть постраждати підприємства, будуть пошкоджені високовольтні лінії електропередач, навіть можуть загинути люди.

Безконтрольна і безгосподарна ситуація з деревами і зеленими насадженнями, що склалася в місті, лише погіршує його загальний стан.

«Це не просто управлінська нездатність керівництва міста – це реальна загроза життю та здоров’ю сумчан, наших дітей. Невирішення проблем екології міста стає причиною зниження працездатності, погіршення самопочуття і хронічних хвороб, в тому числі онкозахворювань, у мешканців міста. Тому така управлінська недбалість – це справжній злочин проти власних громадян», – наголосив Дмитро Живицький.

Запис трансляції «Pro довкілля з Дмитром Живицьким»

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: