метизная компания

Вдвох небезпечніші: вакцинація від грипу під час пандемії COVID-19

 Поділитися

Поділитися в

Найбільша в світі соціальна мережа Facebook вже мала нагадати вам про необхідність вакцинуватися від грипу, аби захистити себе та оточуючих. Ми ж дізналися думку головного експерта з інфекційних хвороб Сумської області Ірини Троцької, зібрали найактуальнішу інформацію про вакцинацію та розповімо: чому нині вакцинуватися вкрай необхідно, хто має зробити це першочергово та до чого може призвести одночасне зараження коронавірусом та грипом.

Цього року щеплення від грипу для людей з групи ризику буде безкоштовним, повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. Міністерству охорони здоров’я урядом виділено кошти для купівлі 1,41 млн доз вакцин. Для всіх інших вакцина буде платною, адже не входить у перелік обов’язкових, а значить не закуповується централізовано із держбюджету.

Чому ж вакцинація від грипу вкрай важлива під час пандемії COVID-19?

“Грип та коронавірусна інфекція — небезпечні та високо заразні захворювання, які можуть мати як легкий перебіг та лікуватися вдома під наглядом сімейного лікаря, так і важку форму, яка може призвести навіть до летальності. Хвороби схожі за ️симптомами — гарячка, кашель, втома, ️способом передачі — краплинним шляхом. Обома вірусними інфекціями можна заразитися одночасно, і тоді існує ризик тяжкого ураження легенів, складного перебігу хвороби і навіть призвести до смерті”, – розповіли в Центрі громадського здоров’я.

Головний експерт із інфекційних хвороб Сумської області Ірина Троцька також наголошує на важливості вакцинації від грипу:

“Дотримуюся думки, що рекомендувати можна тільки те, чого дотримуєшся сама. І в осінньому календарі у мене є один важливий пункт — щеплення від грипу. Знову приходить осінь, а разом з нею сезон грипу та ГРВІ. Навіть сьогодні, коли на фоні не здає, на жаль, своїх позицій COVIDa. І хоча постійно лунають голоси про те, що грип не небезпечний, — не вірте — він може бути надзвичайно небезпечним, особливо в поєднанні з пріснопам’ятним коронавірусом! Але нам, на щастя, є що протиставити грипу! І найкращий з наявних в нашому розпорядженні методів профілактики — вакцинація”.

Хто ж має вакцинуватися першочергово?

“Робити щеплення слід хворим на хронічні захворювання, особливо це стосується цукрового діабету, захворювань дихальної та серцево-судинної систем, вагітним, людям старше 65 років, дітям і медичним працівникам. Решті теж бажано, особливо, якщо ви за родом своєї професійної діяльності спілкуєтеся з великою кількістю людей.”

Коли не можна вакцинуватися?

“Вакцинацію потрібно зробити в момент, коли ви абсолютно здорові, і до того, як активний хід вірусу, особливо небезпечного своїми ускладненнями, почнеться по країні. Протипоказаннями до вакцинації є: гострі захворювання, що супроводжуються підвищенням температури, серйозна алергічна реакція на попередню дозу вакцини або на один з її компонентів, вживання великих доз стероїдних гормонів і медикаментів, які ослаблюють імунітет. Тому перед щепленням не забудьте сказати лікареві, чи є у вас алергія на якісь ліки або продукти, чи була реакція на попередні щеплення, чи приймаєте в цей момент ліки, страждаєте якими захворюваннями та інше”.

Як та де зробити вакцину?
1 варіант:
1. Зверніться до сімейного лікаря. Він вас огляне, визначить, чи немає протипоказань, випише рецепт і дасть пораду про доставляння вакцини, адже вона вимагає збереження холодового ланцюга.
2. Придбайте вакцину в аптеці вашого міста.
3. Здійсніть вакцинацію у кабінеті щеплень або кабінеті сімейного лікаря, якщо він обладнаний для цього.
2 варіант:
1. Зверніться у приватну медичну установу, яка має відповідну ліцензію.

 

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: