метизная компания

Вебсайт закладу освіти – платформа для ефективної комунікації з учасниками освітнього процесу

Суспільство | 08:01, 13.10.2021
 Поділитися

Поділитися в

Напевне, не знайдеться жодного керівника закладу освіти, який би не дбав би про імідж свого закладу. Позитивний імідж закладу освіти стимулює попит на освітні послуги, які він надає, сприяє його популярності серед учасників освітнього процесу й підвищує його конкурентоспроможність. Основні показники іміджу – це загальна популярність, репутація, швидкість реагування на соціальне замовлення, надійність, а відкритість та прозорість діяльності закладу є інструментом реалізації прав усіх учасників освітнього процесу. На сьогодні цифровізація й інформатизація суспільного життя актуалізує необхідність використання інформаційних і медіаресурсів задля створення позитивного іміджу. Створення в закладі освіти сучасного дієвого вебсайту – не забаганка, а вимога часу. А щоб він почав працювати на імідж закладу, потрібно його не тільки створити, а й правильно наповнити й використовувати всі переваги цього ресурсу. Робота з вебсайтом — це системна робота не одного тижня та й не одного місяця, але вона варта того! Вебсайт закладу освіти – платформа для ефективної комунікації з учасниками освітнього процесу.

На вебсайті підлягають оприлюдненню документи та інформація про діяльність закладу освіти. Державна служба якості освіти та її територіальні органи, вивчаючи стан виконання вимог статті 30 Закону України « Про освіту», ставлять на меті надання допомоги керівникам у формуванні відкритих та загальнодоступних ресурсів з інформацією про свою діяльність. Виявлення проблемних питань дозволяє організувати ефективну комунікацію з керівниками закладів освіти, яка сприяє дотриманню норм законодавства.

Аналіз результатів вивчення інформаційного наповнення вебсайтів закладів освіти Сумської області з питань виконання вимог щодо забезпечення прозорості та інформаційної відкритості протягом 2019, 2020, 2021 років дає можливість прослідкувати позитивну динаміку щодо наповнюваності вебсайтів: показник оприлюднення необхідних документів та інформації у 2019 складав 39%, у 2020 році – 44%, у 2021–62%. Позитивна динаміка також відстежується за наступними вимогами: статут закладу освіти 60% ↑ 87%; структура та органи управління закладу освіти 28% ↑ 56%;освітні програми, що реалізуються в закладі освіти, та перелік освітніх компонентів, що передбачені відповідною освітньою програмою 43% ↑ 71%; територія обслуговування, закріплена за закладом освіти його засновником 46% ↑ 81%; мова (мови) освітнього процесу 48 % ↑ 94%; наявність вакантних посад, порядок і умови проведення конкурсу на їх заміщення (у разі його проведення) 38 % ↑ 59%; річний звіт про діяльність закладу освіти 41 % ↑ 64%; перелік додаткових освітніх та інших послуг, їх вартість, порядок надання та оплати 10 % ↑ 42%; правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти 20 % ↑ 69%.

Такі результати свідчать про ефективність взаємодії управління Державної служби якості освіти у Сумській області з керівниками закладів освіти. Спільними зусиллями та злагодженою роботою розбудуємо якісну освіту в регіоні.

 

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: