метизная компания

Відключення електроенергії: як про них дізнатися за лічені хвилини?

Суспільство | 14:26, 29.09.2021
 Поділитися

Поділитися в

Щоб тимчасові перерви в електропостачанні не були несподіванкою і не завдавали незручностей, ви можете дізнатися про них таким чином.

  • На сайті АТ “Сумиобленерго” → https://www.soe.com.ua/spozhivacham/vidklyuchennya потрібно обрати розділ “Споживачам → Відключення”, або натиснути кнопку “ВІДКЛЮЧЕННЯ” на головній сторінці сайту.

За замовчуванням у цьому розділі відображаються “Планові” відключення (тобто перелік об’єктів, запланованих до знеструмлення у зв’язку з ремонтними роботами та обслуговуванням електромереж, що проводяться АТ “Сумиобленерго”).

Інформація про аварійні відключення відображається, відповідно, у вкладці “Аварійні”.

Дані про аварійні та планові відключення включають:

  • населені пункти і вулиці та/або об’єкти, знеструмлені й заплановані до знеструмлення;
  • причину перерви в електропостачанні;
  • дату і час перерви (з точністю до години);
  • орієнтовну тривалість перерви.
  • В особистому кабінеті E-Svitlo СУМИ: https://sm.e-svitlo.com.ua працює така функція, як завчасне інформування споживача про планові перерви в електропостачанні.

Повідомлення про планову перерву в електропостачанні з попередженням споживачів з’являється в особистому кабінеті не пізніше ніж за 3 календарні дні до початку робіт на об’єктах АТ “Сумиобленерго”. Перерва вважається запланованою з попередженням, якщо є підтвердження відповідного повідомлення споживачів про перерву в електропостачанні на сайті АТ “Сумиобленерго” та/або через засоби масової інформації.

Запланована перерва без попередження споживачів – це  тимчасове припинення електропостачання споживачам, пов’язане з експлуатаційним обслуговуванням, будівництвом, технічним переоснащенням, реконструкцією, модернізацією електричних мереж, про яке споживачів не було повідомлено за 5 днів, що передували цій перерві в електропостачанні.

Зауважимо! Електропостачання може бути припинене також без попередження споживачів у разі виникнення аварійних ситуацій. Тоді повідомлення про відключення електроенергії з’являється за фактом аварійного знеструмлення.

Щоб оперативно перевіряти інформацію про відключення, пропонуємо вам завантажити мобільний додаток E-Svitlo СУМИ на свій смартфон (на базі Android для зареєстрованих споживачів). Цей мобільний додаток може надсилати повідомлення про планові або аварійні відключення.

  • Кожному споживачеві на електронну пошту, вказану ним при реєстрації в особистому кабінеті E-Svitlo СУМИ, надходить інформація про планові знеструмлення не пізніше ніж за 3 календарні дні до їх початку.
  • Органи місцевого самоврядування отримують від АТ “Сумиобленерго” інформацію про перерви в електропостачанні, заплановані на їх території. Така інформація для сповіщення жителів ОТГ надсилається органам місцевого самоврядування не пізніше ніж за 5 календарних днів до початку перерви в електропостачанні.

Зокрема, мешканці Сум можуть довідатись про планові відключення електроенергії на сайті Сумської міської ради.

  • Інформацію про відключення електроенергії оприлюднюють на своїх сайтах і сторінках у соціальних мережах інтернет-ЗМІ міста Сум та області.

Додамо, що про причину відсутності світла ви можете дізнатися, зателефонувавши до кол-центру АТ “Сумиобленерго” за номерами: 0 (800) 300-247 (цілодобово, безкоштовно) або (0542) 659-659. Для зареєстрованих споживачів, які вказали свій телефон у кол-центрі АТ “Сумиобленерго”, діє автоматичне голосове сповіщення на початку дзвінка у разі відключення електричної енергії за їх адресою. 

Для чого проводяться планові відключення електроенергії?

Щодня АТ “Сумиобленерго” працює над підтриманням енергетичної інфраструктури Сумської області в робочому стані, її оновленням й модернізацією. Від цього залежить якісне і безперебійне електропостачання до осель мешканців Сумщини.

Товариство виконує капітальні та поточні ремонти електрообладнання й мереж, осучаснює їх, проводить заміну застарілих/несправних електроприладів на нові, здійснює розчистку трас ліній електропередачі тощо.

Виконання таких робіт неможливе без тимчасового знеструмлення електрообладнання та мереж, оскільки енергетики мають працювати лише в безпечних умовах.

У підсумку планові ремонті роботи суттєво скорочують кількість аварійних відключень електроенергії у майбутньому.

Нагадаємо, 18 серпня цього року було затверджено зміни до деяких постанов НКРЕКП, пов’язані, зокрема, із термінами інформування споживачів про планові перерви в електропостачанні: https://www.nerc.gov.ua/web/printable.php?id=63813&lang=UA.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: