ГазЗбут
СумБуд
метизная компания

Сумська влада разом з громадою?

Суспільство | 20:21, 13.09.2018
 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні в приміщенні Агенції промоції «Суми» відбулася публічна консультація, під час якої обговорили вдосконалення співпраці між міською радою і громадянським суспільством у Сумах, а саме – проект програми сприяння розвитку громадянського суспільства.

Під час публічної консультації було розглянуто актуальні питання: якою повинна бути програма сприяння розвитку громадянського суспільства у Сумах та як запровадити практику публічних консультацій з групами інтересів на постійній основі.

«Громада хоче брати участь в управлінських процесах. І для того, щоб запровадити партнерські відносини в цьому питанні між органами влади та громадянським суспільством, потрібна така програма, яка б визначала пріоритети та напрямки співпраці. Отже сьогодні представники влади спільно з ГО «Центр UA», активістами та журналістами зібралися, аби обговорити, як саме налагодити співпрацю інститутів громадянського суспільства з органами місцевого самоврядування на засадах партнерства та визначити, який ресурс для цього потрібен», -зазначила Антоніна Кохан, директор департаменту комунікацій та інформаційної політики. 

Програма має на меті створення сприятливих умов для розвитку громадянського суспільства у Сумах, налагодження ефективної взаємодії влади та громади. Антоніна Кохан підкреслила, що  це цілий комплекс заходів щодо сприяння розвитку громадянського суспільства та всебічного вирішення проблемних питань його формування у місті. Основними завданнями програми є освіта представників громадянського суспільства, створення координаційної ради, Центру громадських ініціатив, власного інформаційного веб-ресурсу, надання фінансової допомоги на реалізацію ідей, стимулювання до активної участі в розробці проектів. Також передбачається проведення тренінгів, семінарів, воркшопів, конкурсів.

Звісно, що поза увагою присутніх не залишилося питання обсягів фінансування з міського бюджету, передбачених на реалізацію програми сприяння розвитку громадянського суспільства. Так, на розвиток десяти проектів, виділяється лише 100 000 гривень, що становить 10 000 гривень на один проект. Учасники консультації запевнили, що цих коштів недостатньо. Також існує проблема неналежної проінформованності громадських організацій щодо можливості їх участі у житті міста за підтримки влади.

Тому консультацію було вирішено продовжити і зібратися ще раз, аби обговорити проект програми сприяння розвитку громадянського суспільства із широким колом представників громадських організацій.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: