Всі в Сад: фестиваль коноплярства відбувся на Сумщині (ФОТО)
Поділитися в
Копіювати посилання

Четвертий рік поспіль в селі Сад Сумського району влаштували свято конопель – Нemp fest. Традиційно фестиваль промислової коноплі збирає поціновувачів з різних куточків України. Цей захід покликаний привернути увагу до важливої та несправедливо забутої культури. Святкування традиційно супроводжується насиченою розважальною програмою, презентацією продукції з конопель і мандрівкою конопляним лабіринтом.
Важливо зазначити, що захід присвячений такій культурі як коноплі посівні технічні. Саме вони не містять наркотичних речовин. А от всі переваги цієї культури вони зберегли.
«Поняття коноплі сьогодні є дещо спотвореним. І добре те, що асоціативне сприйняття рослини коноплі, як сировини для виготовлення заборонених речовин, відступає на задній план. Після того, як інститутом луб’яних культур національної аграрної академії наук України було виведено сорти, які не містять наркотичних речовин, підхід до сприйняття і розуміння коноплі змінився. Коноплі – це та культура, та рослина, яка може задовольнити потреби у фармакології, і у харчовій, і легкій промисловості, та навіть у галузі будівництва. Наочно ми можемо це все побачити сьогодні на нашому фестивалі, де представлена різноманітна і до того ж екологічна продукція. Це і одяг, і взуття, і їжа, і косметика, і посуд», – говорить гостя фестивалю, народна депутатка України Анна Колісник.
Світ давно продемонстрував, що коноплі можна використовувати в абсолютно різних галузях економіки. Наприклад, у зведенні екологічних будинків матеріали з коноплі можуть замінити класичні утеплювачі. Папір, виготовлений з конопель, міцніший і дешевший у виробництві, ніж папір з дерева. З гектара конопель можна виробити стільки ж паперу, як з чотирьох гектарів лісу. При цьому коноплі зростають всього лише за 120 днів, а деревам потрібно понад 20 років.
Розвинені країни вже давно визнають коноплі найбільш рентабельною культурою, однак в Україні вона залишається недооціненою. Регулювання галузі складне й повільне, що призводить до втрат потенціалу від використання технічної коноплі бодай у промислових цілях.
«Я рада бути на цьому фестивалі де присутні науковці, підприємці, профільні асоціації, західні партнери, міжнародна антинаркотична асоціація. Як представнику парламенту мені важливо спілкуватися з усіма представниками цієї галузі, адже питання обігу конопель потребує змін у нормативно-правових актах», – зазначила Анна Колісник.
Не випадково Hemp fest 2021 проходив 7 серпня в серці Садівської територіальної громади. Адже саме на базі Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН в селі Сад вирощують, досліджують і популяризують технічні коноплі.
«За час проведення нашого фестивальної діяльності вдвічі збільшилися посівні площі конопель в Україні. Збільшилась кількість виробів, їх асортимент в українських виробників – це також зрушення і наші з вами успіхи, – говорить директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН Віктор Кабанець. – На цьогорічному фестивалі присутні понад 30 підприємств та організацій, просто аматорів, які не байдужі до коноплярства. Це представники Сумської, Чернігівської, Полтавської, Житомирської, Рівненської та Київської областей. Особливо приємно, що більшість на нашому святі – це представники нашої рідної Сумщини. Нехай не ображаються інші області, але переважна більшість підприємств, що переробляють продукцію коноплярства, це як раз наші земляки».
Коноплям ще наші предки відводили особливе місце, бо саме ця культура задовольняла потреби людей в їжі, одязі, будівельних матеріалах. А власне на заході всі гості мали можливість скуштувати продукцію з використанням конопляної муки, насіння, олії. Зокрема, конопляний хліб, печиво і тістечка готували ексклюзивно для Hemp fest 2021. Тільки на цьому фестивалі гості мали можливість скуштувати конопляний мохіто чи конопляну настоянку. Малеча із задоволенням майструвала ляльки-мотанки з конопляних волокон. Конопляне взуття та одяг, а точніше найбільший його асортимент – це також особливість заходу.
Розважальна програма заходу цього року була максимально насиченою: подорож до конопляного лабіринту на кінній кареті, фотозона із солом’яними скульптурами, тематична виставка картин, спортивні змагання, дитяча територія розваг, батутне містечко, алея сміху «криві дзеркала», ляльки-велетні, інтерактивний цирк.
Показ модної колекції в екостилі від дизайн-студії «ART`elь moda» наочно продемонстрував привабливість одягу з конопель. Колектив естрадного мистецтва «НОН-СТОП» з міста Люботин Харківської області підіймав настрій і дарував посмішку глядачам. Талановиті діти школи «Грація» продемонстрували свою спритність і гнучкість. На сцені фестивалю виступили український співак і композитор Олександр Кварта, учасники шоу «Україна має талант» та «Х-фактор» – гурт «Сивий кіт». Хедлайнером заходу став рок-гурт «Мотор’Ролла».
Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!