метизная компания

Вибір навчального закладу — вибір майбутнього: перспективи спеціальності “Маркетолог”

Освіта, Суспільство | 12:01, 4.06.2019
 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні професія маркетолога є однією з найбільш популярних в Україні та світі. Адже сучасний етап розвитку економіки вимагає аби підприємства орієнтуватись на комплексне вивчення потреб ринку. Здобути диплом зі спеціальності “Маркетинг” можна у сумському НАУ.

Професійна діяльність маркетолога-економіста спрямована на підвищення ефективності діяльності підприємства шляхом вирішення таких завдань, як дослідження ринку і конкурентів, вивчення переваг покупців, розробка нових видів товарів, організація рекламних кампаній, розробка бренду, участь у виставках і ярмарках, розробка маркетингової стратегії, аналітичне обґрунтування управлінських рішень. Маркетолог може працювати на підприємствах, у фірмах і організаціях всіх форм власності: в промисловості, будівництві, на транспорті, в сільському господарстві, невиробничій сфері, в органах державного управління всіх рівнів, в системі освіти і науки.

 

Що вивчає спеціальність?

Спеціаліст — маркетолог відповідає за проведення ринкових досліджень, пошук потенційних клієнтів, виявлення їх потреб і переваг, сегментування і відбір цільових сегментів ринку, позиціювання компанії і її окремих продуктів, формування товарного асортименту, створення і “розкручування” бренду, встановлення системи цін і знижок, розробку засобів просування і комунікаційного впливу на споживача, “конструювання” каналів розподілу і доставлення продукції до кінцевого покупця.

Чи проходять студенти стажування за період навчання у СНАУ?

Студенти спеціальності “Маркетинг” проходять практику в українських та закордонних підприємствах більше ніж 20 країн світу, зокрема у Данії, Польщі, Австралії, Великобританії, Німеччині, Австрії, Америці. Для закріплення практичних навичок та кращого розуміння теорії студенти спеціальності сумського НАУ відвідують різноманітні тренінги (Програми Media School, “Сталий розвиток”, “Свідомі”).

Який розмір заробітної плати?

В середньому спеціаліст-маркетолог отримує від 15 000 гривень. Заробітна плата залежить від спеціалізації працівника та підприємства.

Перспективи спеціальності

Наразі кожне сучасне підприємство потребує маркетолога. Для реалізації будь-якого продукту важливо знати потреби споживача.

“Сьогодні розвиток аграрного бізнесу набуває розквіту. Для окремих територіальних громад агробізнес  це прибутковий спосіб самовираження. На території нашої громади є багато екологічно безпечної продукції, яку ми пропонуємо споживачу. Маркетолог вкрай необхідний у сфері агроіндустрії задля успішної реалізації, аналізу ринку та брендингу ОТГ в цілому”, – говорить В’ячеслав Оврамець, голова пустовійтівської сільської ради.

“Я вчився в Сумському НАУ щоб підвищити свою кваліфікацію, оскільки займався інтернет-маркетингом. Безумовно, для мене навчання в університеті принесло величезну користь, адже спеціалісту необхідно знати не тільки практику, але й теорію. Індивідуальний підхід викладачів допоміг у закріпленні знань у сфері маркетингу. Наразі ця професія є дуже перспективною, адже в будь-якій сфері діяльності є споживач та продукція, з чим, власне, і працює маркетолог”, – говорить Сергій Мєшков, випускник спеціальності “Маркетинг” та директор маркетингової агенції “Cubeo”.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: