метизная компания

Вибори-2020 мають поставити крапку у реформуванні місцевого самоврядування. На Сумщині черговий раз обговорювали перспективний план формування ОТГ

Суспільство | 14:55, 27.12.2019
 Поділитися

Поділитися в

Під час наради в облдержадміністрації за участю нардепів, громадськості та експертів розглянули проект моделі адміністративно-територіального устрою Сумської області (базового рівня) з урахуванням рекомендацій, наданих Міністерством розвитку громад і територій

За словами тимчасово виконуючої обов’язки голови облдержадміністрації Ірини КУПРЕЙЧИК, сьогодні представникам влади і громад необхідно почути одне одного, врахувати думки експертів з децентралізації, зважити всі «за» і «проти» і випрацювати єдину модель створення громад на Сумщині.

«Згідно з Перспективним планом, який ми подавали до Кабміну, в області буде сформовано, з урахуванням діючих, 53 ОТГ, з них 33 ОТГ мають високий і 20 середній рівень спроможності, – повідомив директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Олександр СІТАК. – 17 грудня при Міністерстві розвитку громад і територій відбулася консультативна нарада, де розглядалися Перспективні плани областей, в тому числі й Сумської. Були зауваження до представленої нами моделі, нам дали доручення це питання обговорити в широкому колі. І вже остаточно сформувати наш Перспективний план».

Дискусія навколо конфігурацій ОТГ була дуже жвавою. Були пропозиції щодо створення ОТГ у форматі «один район – одна громада», щоб зберегти районні лікарні. Представники вже утворених ОТГ з цим не погоджувалися і пропонували зберігати медичні заклади через механізм співробітництва ОТГ і не змішувати адміністративну реформу з медичною, і об’єднання має бути добровільним, а не нав’язаним кимось.

Особливо гостро дискутували щодо перспективних планів Сумського та Охтирського районів. Тож чи бути проекту «Великі Суми»? Чи створиться Юнаківська ОТГ? Куди відійде Косівщина? Чи варто об’єднувати уже створені Грунську, Черничанську і Охтирську ОТГ в одну велику громаду? А Комишанську і Чупахівську?

До дискусії долучилися і народні депутати від Сумщини.

«Нардепи сьогодні активно включаються в процеси децентралізації і ми запрошуємо громади до співпраці в цьому питанні», – зазначив Микола ЗАДОРОЖНІЙ.

Нагадаємо, Уряд України працює над тим, щоб у наступному році завершити реформу системи місцевого самоврядування, провести місцеві вибори на новій територіальній основі та створити в громадах спроможну мережу закладів для надання доступних і якісних публічних послуг. На цьому наголошують керівники Міністерства розвитку громад та територій України.

Серед завдань, визначених Урядом для завершення реформи, — формування перспективних планів областей, які покриватимуть 100% їх території. За словами заступника міністра розвитку громад та територій В’ячеслава НЕГОДИ, перспективні плани стануть основою для створення спроможних громад із оптимальними мережами публічних послуг та сервісів. Він нагадав про обов’язкові критерії спроможності громад, визначених Методикою, які необхідно врахувати у ході формування перспективних планів:
• нерозривність та географічна цілісність території громади;
• на території громади має проживати не менш як 250 дітей шкільного і 100 дітей дошкільного віку;
• на території громади розташований загальноосвітній навчальний заклад I-III ступеня, проектною потужністю не менш як 250 учнів.

За попереднім планом Уряду, місцеві вибори у 2020 році мають поставити крапку у реформуванні місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: