метизная компания

Використання ГМО при вирощуванні сільськогосподарської продукції: за що каратиме закон? (ЧАСТИНА 1)

Суспільство | 10:02, 25.09.2020
 Поділитися

Поділитися в

За прогнозами фахівців населення Землі з нинішніх майже 7 млрд. до 2050 р. зросте близько до 9 млрд. людей, для годування яких доведеться збільшити виробництво продовольства на 70%. Частково вирішити цю проблему можуть біотехнології, важливим складником яких є розроблення й застосування генетично модифікованих організмів (далі – ГМО). Використання ГМО при вирощуванні сільськогосподарської продукції рослинного походження як має свої переваги (підвищення врожайності сільськогосподарських культур, можливість вирощування рослинницької продукції з регульованими показниками якості та ін.), так і несе потенційні харчові, екологічні, соціальноекономічні та інші загрози. Ось чому не можна недооцінювати роль правових засобів, діючих при внормуванні відносин щодо застосування ГМО у процесі вирощування сільськогосподарської продукції рослинного походження. На рівні Європейського Союзу питання використання ГМО в сільському господарстві та його правового забезпечення є доволі розробленими, чого поки що бракує законодавству України.

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області звертає увагу сільгоспвиробників що на даний час використання ГМО регулюється Законом України «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів».

Генетично модифіковані організми, що використовуються у відкритій системі, повинні відповідати вимогам біологічної та генетичної безпеки за умови дотримання передбаченої технології використання.

Обов’язковою умовою використання генетично модифікованих організмів у відкритій системі є наявність методів і методик їх ідентифікації, розроблених за міжнародними стандартами та затверджених в установленому порядку в Україні.

Про те, які відомості потрібно зазначати та хто несе відповідальність за невідповідність читайте у наших наступних новинах.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: