ГазЗбут
СумБуд
метизная компания

Використання ГМО при вирощуванні сільськогосподарської продукції: за що каратиме закон? (ЧАСТИНА 2)

Суспільство | 10:01, 26.09.2020
 Поділитися

Поділитися в

Нещодавно ми опублікували першу частину матеріалу про ГМО: “Використання ГМО при вирощуванні сільськогосподарської продукції: за що каратиме закон?”, тепер The Sumy Post разом з Головним управлінням Держпродспоживслужби в Сумській області пропонує вам дізнатися про обов’язкові відомості щодо сільгоспродукції та про те, хто нестиме відповідальність у разі неточностей.

Під час введення в обіг сільськогосподарських рослин, що містять ГМО суб’єкти господарювання у довільній формі укладають декларацію, в який в обов’язковому порядку зазначаються наступні відомості:

  • дані про суб’єкт господарювання;
  • дані про сільськогосподарські рослини, які містять ГМО;
  • дані про сільськогосподарські рослини, які вирощені із використанням ГМО;
  • номер з Державного реєстру ГМО.

Суб’єкти господарювання під час проведення операції з передачі рослинної продукції, що містить генетично модифіковані організми або отримана з використанням генетично модифікованих організмів, забезпечують надання суб’єктам господарювання, яким передають відповідну продукцію, копію декларації з відомостями про суб’єкт господарювання та даними про рослину продукцію, яка містить генетично модифіковані організми.

Суб’єкти господарювання, які отримали рослину продукцію, що містить генетично модифіковані організми або отримана з використанням генетично модифікованих організмів, зобов’язані протягом 5 років з дня передачі або отримання даної продукції, зберігати декларацію та відповідну документацію, яка дає змогу ідентифікувати суб’єкти господарювання та рослину продукцію, що містить генетично модифіковані організми або отримана з використанням генетично модифікованих організмів.

Забороняється промислове виробництво та введення в обіг генетично модифікованих організмів, а також продукції, виробленої із застосуванням генетично модифікованих організмів, до їх державної реєстрації.
Порушення вимог цього Закону і прийнятих на його основі нормативно-правових актів тягне за собою цивільну, адміністративну, дисциплінарну або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Відповідальність несуть особи, які винні у:

  • приховуванні або перекручуванні інформації, що могло спричинити або спричинило загрозу життю та здоров’ю людини чи навколишньому природному середовищу
  • недотриманні або порушенні вимог стандартів, регламентів, санітарних норм і правил використання, транспортування, зберігання, реалізації ГМО
  • використанні незареєстрованих ГМО або продукції, отриманої з їх використанням (за винятком науково-дослідних цілей)- порушенні правил утилізації та знищення ГМО
  • невиконанні законних вимог посадових осіб, які здійснюють державний нагляд і контроль.

Законом може бути встановлена відповідальність і за інші види порушень законодавства в галузі генетично-інженерної діяльності.

За консультаціями та додатковою інформацією звертайтесь до Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області: м. Суми, вул. Гамалія, 25, тел. 61-73-30, www.dpss-sumy.gov.ua, e-mail: post@dpss-sumy.gov.ua.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: